Łódź Design Festival 2012 i premiera kolekcji MyBath

Łazienka, meble i akcesoria łazienkowe MyBath, seria Balia
Opracowanie: Beza Projekt
Na podstawie: DuPont™ i Corian®
Designerska kolekcja mebli i akcesoriów łazienkowych MyBath została zaprojektowana przez znakomite polskie pracownie projektowe. Projekty łączy idea praktycznego myślenia o przestrzeni łazienkowej dopasowanej do potrzeb wymagającego użytkownika. Pierwsza prezentacja kolekcji nastąpi 18 października podczas otwarcia Łódź Design Festival 2012.

Połączenie bogatej wyobraźni projektantów oraz plastyczności materiału powierzchniowego DuPont™ Corian® dało niesamowite rezultaty. Materiał jest niezwykle trwały a jednocześnie daje olbrzymie możliwości kształtowania, rzeźbienia, grawerowania i łączenia z innymi surowcami.
Łazienka, meble i akcesoria łazienkowe MyBath, seria Fiori
Opracowanie: Cooperativa Studio
Na podstawie: DuPont™ i Corian®
Dzięki temu powstały niezwykłe meble łazienkowe, brodziki, wanny, kabiny prysznicowe, a nawet podświetlane płytki ścienne – 18 kolekcji firmowanych przez uznane w Polsce i poza granicami kraju pracownie projektowe: Wierszyłowski i Projektanci, Grupa Projektowa SIT, Serafinart, Massive Design, Cooperativa Studio, BO Studio, Beza Projekt, Ars Visual Studio.

W projektach można z łatwością odnaleźć prostą elegancję, ale też lekką nutę Art Deco i delikatne powiewy kubizmu. Dotychczas nie dało się tego osiągnąć przy zastosowaniu tradycyjnej ceramiki.
Łazienka, meble i akcesoria łazienkowe MyBath, seria Simple
Opracowanie: BO Studio
Na podstawie: DuPont™ i Corian®
Dzięki materiałowi DuPont™ Corian® staje się rzeczywistością. Trójwymiarowe modelowanie, asymetryczne linie, ostre kąty lub formy przeniesione wprost ze świata natury – wszystko to pozwoliło nadać kształtom znaczenie, a znaczenie oblec w kształty. Materiał hi tech DuPont™ Corian® to czyste płótno, które pragnie, aby tchnąć w nie życie, a tego właśnie dokonali projektanci przy tworzeniu kolekcji MyBath.

Materiał DuPont™ Corian® odgrywa w ostatnich latach kluczową rolę w jej ewolucji aranżacji przestrzeni kąpielowych dzięki wyjątkowej plastyczności, szerokiej palecie kolorów i ciepłu które niezwykle wzmacniają oczyszczającą i regeneracyjną funkcję łazienki.
Łazienka, meble i akcesoria łazienkowe MyBath, seria New Vintage
Opracowanie: Wierszyłłowski i Projektanci
Na podstawie: DuPont™ i Corian®
Zalety materiału DuPont™ Corian® takie jak odporność na plamy, zarysowania, pleśń i brud czynią go dodatkowo materiałem praktycznym i higienicznym, zdolnym zmienić każdą przestrzeń i wnieść osobowość do każdego rodzaju otoczenia, wzbogacając i ułatwiając życie jego użytkowników.

Produkcję kolekcji powierzono profesjonalistom z firmy Acrea. Ich podstawowym wyróżnikiem jest realizacja najśmielszych projektów oraz tworzenie form wyjątkowych i oryginalnych. Wieloletnie doświadczenie oraz wykorzystanie najnowszych technologii w obróbce materiału DuPont™ Corian® zapewniło perfekcyjne wykonanie wszystkich elementów kolekcji.
Łazienka, meble i akcesoria łazienkowe MyBath, seria On-Off
Opracowanie: Serafinart
Na podstawie: DuPont™ i Corian®
Oprócz podstawowej bieli Glacier White - najczęściej wybieranego koloru przez projektantów na całym świecie – wykorzystane zostały również inne kolory z najnowszej palety DuPont™ Corian®.

MyBath to coś więcej niż tylko designerskie koncepcje i jednostkowe wyroby. Wszystkie elementy kolekcji trafią do produkcji seryjnej i będą dostępne w sprzedaży w ekskluzywnych salonach łazienkowych. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie internetowej www.mybath.pl

Łazienka, meble i akcesoria łazienkowe MyBath, seria Tape
Opracowanie: Grupa Projektowa SIT
Na podstawie: DuPont™ i Corian®
Zapraszamy do odwiedzenia wystawy podczas Łódź Design Festival na trzecim piętrze w głównym budynku festiwalowym.
Na podstawie: DuPont™
Opracowanie: Aleksandra Brzuchala
12-10-15 12:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.