Rozświetlić ciemność

oświetlenie OSRAM
Opracowanie: OSRAM
Ile razy w dzieciństwie, gdy gasło światło w pokoju nie mogliśmy zasnąć bojąc się ciemności i groźnie wyglądających przedmiotów z naszego otoczenia? Ile razy budziliśmy się w nocy nie wiedząc gdzie jesteśmy, zanim nasze oczy przyzwyczaiły się do mroku? Rozwiązanie mamy na wyciągnięcie ręki...

Wielki mrok
Dzieci od najmłodszych lat rozwijają swoją fantazję. Jednak przez pierwsze lata nie odróżniają tego, co tworzy ich wyobraźnia, od tego co rzeczywiste. Rozwój wyobraźni to bardzo ważny etap w życiu dziecka. Jest ona niezbędna w życiu każdego z nas. Dzięki niej możemy nie tylko marzyć, ale także przewidywać, planować, tworzyć. Rozwijającej się wyobraźni małego dziecka towarzyszą lęki. Jednym z najczęściej występujących jest lęk przed ciemnością. Rozpoczyna się od ok. trzeciego roku życia, a trwać może nawet do wieku dojrzałego. Jak przełamać strach dziecka przed ciemnym pokojem? Jednym ze sposobów jest czytanie bajek. Opowiadania takie są specjalnie napisane po to, by pomóc w rozwiązaniu konkretnego problemu (lęku). Dzieci chętnie słuchają bajek czytanych przez rodziców, a poprzez utożsamianie się z bohaterami opowiadań uczą się jak radzić sobie z lękami. Postępując podobnie jak ich książkowi ulubieńcy przełamują strach i obawy, które wcześniej je dręczyły.

oświetlenie OSRAM
Przyjazne światło
Jednak aby dziecko zaakceptowało ciemność, warto je oswajać z nią stopniowo np. poprzez zostawianie uchylonych drzwi, skąd przedostaje się strumień światła z innego pomieszczenia. Inną metodą może być postawienie w pokoju dziecka lampki, która rozjaśni mrok delikatnym światełkiem.

Firma OSRAM wprowadziła na rynek produkt, który idealnie spełni funkcję źródła światła do oświetlenia ogólnego oraz delikatnego, akcentowego rozjaśniania mroku. OSRAM DULUX EL DULED, bo o nim mowa to świetlówka kompaktowa i dioda LED w jednym. Połączenie obu tych źródeł jest bardzo funkcjonalne, gdyż nie trzeba kupować dwóch różnych żarówek lub dwóch lampek. W nocy moduł LED delikatnie rozjaśni mrok nocy, a wieczorem ta energooszczędna świetlówka może być wykorzystywana do tradycyjnego oświetlenia pokoju.

oświetlenie
Idealne również do biura
Nowy produkt sprawdzi się także jako oświetlenie orientacyjne stosowane w nocy w biurach, na korytarzach i holach. Duże przestrzenie biurowe mogą teraz być dyskretnie oświetlone przez całą noc. Dzięki temu pracownik, który późnym wieczorem musiał zostać, aby dokończyć projekt nie zgubi się w labiryncie korytarzy i łatwo znajdzie drogę do wyjścia. Kierunek, w którym ma iść wskażą diody LED. Ogromną zaletą OSRAM DULUX EL DULED jest również wysoka energooszczędność oraz jej trwałość sięgająca aż 6000 godzin.

Obecnie diody LED należą do najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się źródeł światła. Dynamiczny rozwój wynika z ich zalet: niewielkich rozmiarów, minimalnego zużycia energii, dużej wytrzymałości, niskiej temperatury diod oraz trwałości kilkudziesięciokrotnie przekraczającej trwałość tradycyjnych żarówek.
Na podstawie: Pegasus Public Relations
08-11-04 10:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.