Dekoracje ścienne - jakie ozdoby na ścianę wybrać?

Salon, obraz, tryptyk
Opracowanie: art.widi.pl
Na podstawie: http://art.widi.pl
Aby zapomnieć o niewygodach, brudzie oraz koszcie remontu, trzeba zacisnąć zęby, dobrnąć do końca, kiedy wnętrza są świeże i gotowe do najmilszego etapu prac - dekoracji. Aby ożywić wystrój warto zastanowić się nad wyborem dekoracji ściennych, takich jak fototapety, obrazy lub naklejki. Które z nich wybrać?

Obrazy
Ich zaletą jest niewielki rozmiar i mobilność dzięki czemu łatwiej je zmienić albo przewiesić Dzięki odpowiedniej oprawie i trafnym wyborze grafiki wnętrze zyska przytulny nastrój.
Dzięki fotografii cyfrowej, zaawansowanej obróbce graficznej i technologii, na płótnie może znaleźć także własnoręcznie wykonane zdjęcie. Musi ono jednak mieć odpowiedni rozmiar i rozdzielczość.

Fototapety
Salon, obraz
Opracowanie: art.widi.pl
Na podstawie: http://art.widi.pl
Fototapety, w przeciwieństwie do obrazu, zdecydowanie trudniej przestawić na inną ścianę, dlatego ich wybór powinien być przemyślany. Wielkoformatowa grafika dopasowana stylistycznie do wystroju wnętrza robi piorunujące wrażenie. Z pewnością zostanie zauważona przez gości. Fototapety mogą zdobić ściany, drzwi, fronty mebli, a nawet przestrzenie pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi w kuchni. Niektóre rodzaje materiałów, które służą do produkcji fototapet są odporne na działanie wilgoci i zabrudzenia. Dzięki temu można je stosować w pomieszczeniach szczególnie narażonych na działanie wilgoci, np. w łazience lub w kuchni.

Naklejki
Fototapeta, widok na plażę i morze
Opracowanie: art.widi.pl
Na podstawie: http://art.widi.pl
Naklejki ścienne są subtelną formą dekoracji. Ornamenty zwykle drukowane się na półmatowej folii i przykleja jak tatuaż do powierzchni ściany. Kształt ozdoby należy dobrze dopasować do miejsca, w którym chcemy ją nakleić. Naklejki są piękne, mają półmatową powierzchnię i nie odbijają światła, dzięki czemu subtelnie wtapiają się w strukturę podłoża.

Nie warto bać się zmian i odważyć na coś szalonego. Pamiętajmy, że śmiała dekoracja nie musi być eksponowana na stałym miejscu do kolejnego wielkiego remontu. Naklejki i fototapety łatwo zdjąć, bez uszkodzeń powierzchni do której zostały przyklejone. Ponadto niektóre fototapety na ścianę można nie tylko zdjąć ale przykleić ponownie w inne miejsce.

Wyszukaj inne fototapety dla siebie odwiedzając:Fototapety na Art.widi.pl
Na podstawie: Stylownik
Opracowanie: A.B.
11-02-11 15:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.