Kłopoty z małą jadalnią - jak najlepiej je załatwić

Może się wydawać,że z niewielkim domem nic nie da się zrobić. A już zwłaszcza, niemożliwe jest zmieszczenie się z rozmaitymi akcesoriami w niedużej kuchni. Jednakże, zapominamy jak ogromną moc ma właściwa organizacja. Jeżeli odkryjemy tajemnice tej dziedziny, okaże się, że nawet nasza malutka kuchnia ma wielkie możliwości. Musimy tylko odpowiednio sobie pewne rzeczy ułożyć.


szuflady_slider
Opracowanie: Mebel Rust
Na podstawie: http://www.rust.com.pl/flash.php?language=pl
Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak szybko potrafi zrobić się nieporządek w małych pomieszczeniach. Aby ustrzec się przed tym, trzeba przede wszystkim pozbyć się z domu wszelkich niepotrzebnych rzeczy. Ta złota reguła tyczy się też kuchni. Jeśli przejrzymy wszelkie szuflady, zorientujemy się, jak wiele zbędnych drobiazgów zebrało nam się przez lata. To właściwy moment, aby w końcu się z nimi pożegnać. W innym przypadku, w życiu nie damy rady zapanować nad chaosem.

Kiedy to trudne zadanie mamy już za sobą, czas na właściwą organizację kuchni. Niekiedy receptą na sukces są właściwe meble. Jeżeli właśnie aranżujemy naszą kuchnię, to można pomyśleć o meblach na zamówienie. Jest to najlepsze rozwiązanie w niewielkich lub niestandardowych pomieszczeniach. Jesteśmy w stanie wówczas wybrać, co tak naprawdę może nam się przydać. Komplety kuchenne, które są do kupienia w większości marketów nie zawsze odpowiadają naszym potrzebom.

Jeśli jednak posiadamy już urządzoną kuchnię, to nic straconego. Należy tylko dokładnie poprzyglądać się każdej szafce. Może się okazać, że nieprawidłowo użytkujemy całą ich przestrzeń. Duży potencjał mają nowoczesne szuflady, którymi ostatnio zastępuje się tradycyjne szafki. Do takich głębszych możemy schować naczynia, patelnie, czy również mały sprzęt AGD. Aby zorganizować we właściwy sposób ich wnętrze, powinniśmy zastosować odpowiednie wkłady, które mogą pomóc efektywnie spożytkować miejsce w szufladzie.

Najważniejsze jest to, aby każdy przedmiot posiadał swoje miejsce w naszej kuchni. Wtedy bardzo łatwo zapanujemy nad bałaganem i nagle okaże się, że w naszej ciasnej klitce jest bardzo dużo miejsca.
13-07-03 10:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.