Rusztowania stosowane w przemyśle

W przemyśle wykorzystuje się wiele rodzajów rusztowań. Każde z nich przystosowane są do innych celów, każde są nieco inaczej skonstruowane i mają oczywiście za zadanie możliwie upraszczać prace, przy których się je wykorzystuje. Niezależnie od zadań rusztowania najczęściej wykonywane są z dwóch materiałów. Najpopularniejsze od pewnego czasu są rusztowania aluminiowe.


ogrodzenia- arad.pl
Coraz częściej wypierają te wykonane ze stali, ponieważ są lżejsze, a przez to łatwiej je przewozić z miejsca na miejsce, co ma wielkie znaczenie dla każdej firmy budowlanej, czy świadczącej usługi konserwatorskie. Materiał, z którego są wykonane to tylko jeden wyróżnik rusztowań. Dodatkowo podzielić można je ze względu na zastosowanie. I tak, zależnie od tego, czy będą wykorzystywane na niewielkich powierzchniach we wnętrzach budynku czy może do odnawiania zewnętrza. Tu przydają się dwa rodzaje.

rusztowanie arad
Opracowanie: arad.pl
Na podstawie: arad.pl
Przede wszystkim rusztowania elewacyjne. Jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje się je do odświeżania elewacji budynków. Ich pionową konstrukcję stanowią solidne ramy pomiędzy którymi montuje się zróżnicowanej wielkości pola. Zazwyczaj to żerdzie zakryte platformami metalowymi lub deskami, choć coraz częściej porzuca się drewno. Przykręcane metalowe panele są dużo bardziej solidne i bezpieczne.

W podobny sposób zbudowane są rusztowania fasadowe, np. te z firmy Arad: http://www.arad.pl/rusztowania-fasadowe. Miewają one też drabiny zainstalowane między poziomami zatem prace da się prowadzić na wielu poziomach jednocześnie. To jest niezwykle ważne chociażby dla konserwatorów zabytków. Na fasadzie czasem konkretny ozdobny motyw nad którym pracuje jedna osoba ciągnie się przez wiele metrów w pionie i przydatna jest możliwość błyskawicznego i bezpiecznego przemieszczania się między platformami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.