Mieszkanie twoją oazą spokoju

W obecnych czasach ludzie żyją szybko, zwykle między pracą, bliskimi, przyjaciółmi, różnego rodzaju pasjami, pracami domowymi...Można by tak jeszcze wypisywać długo. Każdy styka się codziennie z nerwowymi chwilami. W całym tym biegu nie można jednak zapomnieć o odpoczynku. Nikt nie może pracować na najwyższych obrotach bez przerwy. Najlepiej odpoczywać we własnym domu.


Stwórz sobie azyl

Bardzo ważne jest, aby w mieszkaniu mieć miejsce, w którym czujemy się spokojnie i bezpiecznie. Może to być sypialnia, może to być pokój dzienny. Dobrze jest poświęcić trochę czasu na urządzenie sobie takiego azylu. Ciepłe, przytłumione światło, ulubione kolory, wygodny fotel albo kanapa, miękki koc, albo poduszki - w zasadzie niewiele, a tych kilka elementów może stworzyć nam wspaniałe miejsce relaksu. Dopasujmy je do swoich gustów. idealnym rozwiązaniem, które przeżywa renesans są podnóżki. Gdy lubimy odpoczywać, a nie mamy miejsca na sofę czy szezlong, podnóżek przy fotelu sprawdzi się doskonale.

Naucz się odpoczywać

Meble to przecież nie wszystko. Zadbajmy o to, by w naszym kąciku relaksu panował spokój. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na wygospodarowanie całego pomieszczenia warto zastanowić się nad zakupieniem parawanu, albo odgrodzeniem się od pozostałej części domu w inny sposób. Da się do tego celu wykorzystać półkę z książkami, albo pas tkaniny podwieszony pod sufitem.

Wszyscy potrzebujemy czasami chwili dla siebie. Potrzebuje odciąć się od codzienności - od firmy, domowników, wiadomości. Dlatego tak ważne jest, żeby w domu, w miejscu, w którym czujemy się doskonale, stworzyć przestrzeń tylko dla siebie. Takie, w którym w spokoju można poczytać książkę czy gazetę, posłuchać muzyki, albo zwyczajnie posiedzieć spoglądając przez okno. Można tam postawić świece zapachowe, jeśli lubimy ich aromat. Tak właściwie ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.

Nawet w malutkim mieszkaniu da się wygospodarować przestrzeń na kącik odpoczynku. Po długim dniu nie ma nic lepszego, niż chwila dla siebie z filiżanką dobrej herbaty. A sama świadomość, że mamy takie miejsce może pomagać w poradzeniu sobie z codziennymi trudnościami.
13-06-14 13:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.