Renowacja zabytków w Polsce

sanktuarium
Opracowanie: Integer
Na podstawie: Integer
Zagraniczny stereotyp ciągle jeszcze przedstawia nasz kraj jako biedny i mało atrakcyjny turystycznie. Jednak ponad 80 proc. odwiedzających Polskę jest mile zaskoczonych tym, co tu zastają. Wszystko dzięki temu, że z roku na rok przybywa odrestaurowanych zabytków, hoteli na wysokim poziomie i miejsc, z których naprawdę możemy być dumni.

wnętrze
Opracowanie: Integer
Na podstawie: Integer
Wrocławski Integer, który ma największe w Polsce doświadczenie w renowacji zabytków, odrestaurował już ponad 150 zabytkowych budowli. Magdalena Piasecka – Ludwin, główna właścicielka firmy, a jednocześnie historyk sztuki, uwielbia w swojej pracy to, że ma szanse przywracać do życia miejsca zapomniane. Tak było między innymi z Kliczkowem, niewielką wsią w województwie dolnośląskim, do której jeszcze kilka lat temu celowo nie dotarł żaden turysta. Zamek, wybudowany w XIII wieku przez księcia Bolka popadał w zapomnienie i z roku na rok stawał się coraz większą ruiną.

Bory Dolnośląskie - gratka dla turystów
mury
Opracowanie: Integer
Na podstawie: Integer
Kiedy odkryliśmy to miejsce od razu wiedzieliśmy, że trzeba zrobić z nim porządek – mówi M. Piasecka – Ludwin. – Sama budowla miała w sobie wiele uroku, a fakt, że jest położona w samym sercu niedocenionych ciągle Borów Dolnośląskich sprawił, że nie mieliśmy wątpliwości. Dziś zamek w Kliczkowie znajduje się w czołówce hotelowych obiektów zabytkowych pod względem standardu, jakości świadczonych usług oraz liczby miejsc noclegowych. Obiekt jest przystosowany do wizyt rodzin z dziećmi. Mieści się w nim także ekskluzywne SPA, gotowe na przyjęcie nawet najbardziej wybrednych turystów. – Wszyscy w Polsce znają Bory Tucholskie. Dolnośląskie są ciągle do odkrycia. Aby promować region, utworzyliśmy Fundację Borów Dolnośląskich. - Przygotowaliśmy już liczne ścieżki edukacyjne, prowadzimy warsztaty kulinarne. Finalizujemy także projekt: Wyprawy Odkrywców, czyli nowoczesną metodę edukacji regionalnej, która umożliwia poznawanie historii i walorów przyrodniczych najbliższych okolic poprzez dobrą zabawę.

Miejsca, które warto odwiedzić
mury
Opracowanie: Integer
Na podstawie: Integer
Niedawno Integer ukończył jedną z największych obecnie inwestycji restauratorskich w Europie – remont krakowskich Sukiennic. Nawet jeśli zwiedzaliśmy już to miejsce, teraz warto do niego powrócić. Z zewnątrz budowla wyraźnie wypiękniała. W środku muzeum zyskało rozwiązania technologiczne na miarę XXI wieku: jest klimatyzacja, wygodna winda panoramiczna i nowoczesne sale multimedialne. Sympatyczną nowością są nowopowstałe tarasy. W tym celu zaadoptowano dach. Można wyjść na niego i spoglądając na panoramę Krakowa, napić się dobrej kawy.
- Jeśli ktoś pyta co ciekawego, a niekoniecznie opisywanego na pierwszych stronach przewodników, można zobaczyć w Polsce, bez wahania wskazujemy sanktuarium w Krzeszowie, które jest mianowane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, czy zabytkową basztę i zespół pałacowo-parkowy w Żmigrodzie - zaznacza M. Piasecka - Ludwin. Na długiej liście zabytków, którym Integer przywrócił blask jest także Zamek Książ ze stajniami, liczne kościoły, wielowiekowe opactwa, biblioteki i muzea. W przyszłym roku kończymy modernizację Pałacu Książęcego w Żaganiu. Na turystycznej mapie Polski pojawi się więc kolejna perła – podkreśla wiceprezes Integeru, Andrzej Woźny.
Na podstawie: Intro Media
Opracowanie: Anna Brzuchacz
10-10-08 09:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.