Biała łazienka

Łazienka, szkło białe lakierowane
Opracowanie: Saint-Gobain Glass
Na podstawie: Saint-Gobain Glass
Biel i czerń to ponadczasowe barwy, które zawsze będą modne. Pomieszczenia utrzymane w tych kolorach łatwo dostosować do zmieniających się trendów w aranżacji wnętrz. Biała łazienka to prawdziwe wyzwanie! Podpowiadamy, jak sprawić, by wnętrze nie było zimne i sterylne w odbiorze.

Biała łazienka – modna i przytulna
Biała łazienka wymaga zastosowania kilku prostych sztuczek, by z nieskazitelnej aranżacji wyłonić ciepłe i przyjazne wnętrze. Odkąd producenci podłóg drewnianych wprowadzili na rynek kolekcje produktów dedykowanych do wnętrz narażonych na działanie wody i wilgoci, biała łazienka, urządzona w minimalistycznym bądź klasycznym stylu, cieszy się niesłabnącą popularnością. Drewno nadaje aranżacji ciepła i delikatności. Wnętrze staje się przytulne, a zarazem pozostaje eleganckie i czyste.

łazienka
Opracowanie: Grupa Armatura
Na podstawie: Grupa Armatura
Biel, jako dominujący kolor we wnętrzu, jest modna i lubiana przez projektantów. Gra kolorów została zastąpiona przez zabawę fakturą, której obecność w minimalistycznym wystroju podkreśla się poprzez odpowiednio dobrane oświetlenie punktowe. Dzięki temu monochromatyczne ściany nie są nudne. Okładziny ścienne dostępne na rynku, od kafli po panele tapicerowane, mają różny stopień połysku i rozmaite kształty. Warto zwrócić uwagę na płytki ceramiczne o heksagonalnym kształcie i wypukłe fraktury naśladujące diament, ciosany kamień naturalny, wyroby drewniane i skórzane.

Mała biała łazienka
Mała łazienka utrzymana w kolorze białym sprawia wrażenie większej niż w rzeczywistości. Wrażenie przestronności można spotęgować, stosując powierzchnie lustrzane, za pomocą których można zaaranżować nawet całą ścianę.

Jaka posadzka do białej łazienki?
łazienka
Opracowanie: DEANTE
Na podstawie: DEANTE
Biała posadzka w łazience jest kłopotliwa do utrzymania w czystości, dlatego stosuje się ją bardzo rzadko. Zamiast tego podłogę wykonuje się z drewnianych desek lub paneli dedykowanych do łazienek, bądź z kafli w ciemniejszych kolorach.

Jedną z najbardziej lubianych stylizacji jest szaro-biała łazienka. Kolor szary w łagodny sposób przełamuje biel, doskonale pasuje do aranżacji w stylu minimalistycznym lub modernistycznym i idealnie nadaje się na posadzkę w białej łazience.

Posadzka w łazience nie powinna być zbyt jasna, ani zbyt ciemna. W przeciwnym razie widać na niej każdy pyłek oraz każdy włos, który spadnie z głowy podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Ponadto warto stosować płytki rektyfikowane o powierzchni matowej. Wąska fuga ułatwia pielęgnację posadzki, a na na matowej powierzchni kafli wszelkie smugi są prawie niewidoczne.
Na podstawie: opracowanie własne
Opracowanie: A.B.
12-10-19 10:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.