Kosimy trawnik do pierwszych mrozów

GARDENA elektryczna kosiarka PowerMax 36 E
Opracowanie: Gardena
Na podstawie: Gardena
Po upalnym i suchym lecie gdy nasze trawniki były intensywnie eksploatowane nadszedł dla nich czas odpoczynku. Jesień to pora w której wraz ze spadkiem temperatury spowalniają się procesy biologiczne. Regularne koszenie murawy przed nadejściem zimy jest jednak w dalszym ciągu istotnym elementem jej pielęgnacji, które zwróci się z nawiązką w następnym roku.

Okres jesienny to idealny czas na zaplanowanie tego jak będzie się prezentował nasz ogród w kolejnym sezonie. W tym czasie również kształt naszej murawy staje się bardziej wyraźny co ułatwi nam jego ewentualną zmianę wyglądu. Rozpoczynając zabiegi pielęgnacyjne trawnika nie zapominajmy o regularnym przycinaniu jego brzegów za pomocą podkaszarek. Dzięki temu będzie się on prezentował znaczenie schludniej.

„O ile pogoda nam dopisuje i trawa wciąż rośnie, możemy kosić trawnik aż do końca października. Zdarza się, że ostatnie cięcie trawy wykonujemy nawet z początkiem listopada ponieważ przymrozki w nocy nie są na tyle duże aby uszkodzić skoszone źdźbła. Nie obcinajmy trawy zbyt krótko, a w miarę upływu czasu i spodku temperatury kośmy trawnik coraz rzadziej. Przy ostatnim koszeniu w sezonie należy zachować nieco większą wysokość trawy niż zazwyczaj, co zapewni lepszy jej wzrost na wiosnę i poprawi odporność”. - radzi Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA.

Warto pamiętać o tym aby podczas mrozów nie chodzić po trawniku zbyt często, bo możemy doprowadzić do połamania źdźbeł trawy i spowodować powstanie na trawniku ciemnych plam. Pozostaną one na murawie do momentu kiedy trawa nie zacznie powtórnie rosnąć.

Pomocne narzędzia jesienią dla Ciebie…

GARDENA podkaszarka żyłkowa SmallCut 300
GARDENA podkaszarka żyłkowa SmallCut 300
Opracowanie: Gardena
Na podstawie: Gardena
Idealna do jesiennej pracy w niewielkich ogrodach. Jest to model dwuręczny, co gwarantuje wygodę i stabilność w jej prowadzeniu. Średnica cięcia wynosi 230 mm, moc 300 W, natomiast średnica i długość żyłki mają odpowiednio 1,5 mm i 10 m. W komplecie z tym modelem znajdują się 2 kasety z żyłką.

GARDENA elektryczna kosiarka PowerMax 36 E
Wygodna kosiarka elektryczna do trawników o powierzchni do ok. 500m2, o dużej mocy. Wyposażona w technologia PowerPlus – silnik o dużym momencie obrotowym umożliwia precyzyjne cięcie, doskonałą wydajność, a także optymalne zbieranie ściętej trawy. Nadaje się do cięcia każdego typu trawnika, a także wysokiej i wilgotnej trawy. Duże tylne koła ułatwiają przemieszczanie kosiarki. Obudowa wykonana została z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego.

GARDENA ręczna kosiarka bębnowa 380 C
Idealna do precyzyjnego cięcia trawnika również jesienią. Sekret tkwi w dokładnym, co do setnych milimetra, szlifie noża bębnowego i noża dolnego. Dodatkowa pokrywa obudowy służy do kontroli rozrzutu ściętej masy. Ergonomicznie ukształtowany uchwyt dla optymalnego komfortu pchania urządzenia i obsługi. Składana rączka z zamkiem, dzięki której oszczędza się miejsce podczas przechowywania.
Na podstawie: ComPress S.A.
Opracowanie: M. Winiarek-Miętus, D. Pietrzak
10-10-18 11:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.