Duże, przeszklone drzwi na taras

Taras czy balkon to, zwłaszcza w słoneczne dni, duży atut domu i mieszkania. Warto wykorzystać jego zalety także wewnątrz pomieszczenia. Duże przeszklone drzwi na taras dadzą nie tylko znaczą ilość światła słonecznego, ale także stworzą wrażenie otwartej przestrzeni, wizualnie powiększając wnętrze.

Drzwi balkonowe podnoszono – przesuwne HS firmy Sokółka Okna i Drzwi S.A. to nie tylko gwarancja wrażeń estetycznych, ale także energooszczędne i funkcjonalne rozwiązanie.
salon
Opracowanie: Sokółka Okna i Drzwi S.A.
Na podstawie: Sokółka Okna i Drzwi S.A.

Wpuść ciepło do środka
Model Thermo HS daje możliwość zastosowania znacznie większej powierzchni niż okno. Dzięki temu wnętrza stają się jaśniejsze, a my mamy wrażenie większej, otwartej przestrzeni. Co ważne, duże przeszklenia nie wpływają negatywnie na poziom ciepła w środku. Odpowiednio dobrana grubość ramy oraz energooszczędne 3-szybowe pakiety w modelach Thermo HS pozwalają uzyskać współczynnik przenikania ciepła dla całych drzwi na poziomie Uw=1,00 W/m2K. Rama drewniana drzwi podnoszono-przesuwnych klejona jest na grubość z trzech lub czterech warstw o naprzemiennym układzie słojów. Zapewnia to wyższą stabilność i wytrzymałość materiału – narażonego na co dzień na działanie zmiennych czynników atmosferycznych.

Na trwałość drzwi balkonowych decydujący wpływ ma prawidłowe przygotowanie elementów konstrukcyjnych, ale także właściwe ich zabezpieczenie. Drewno, z którego produkowane są Thermo HS jest starannie selekcjonowane, suszone i sezonowane. Ponadto usuwane są z niego wszystkie wady anatomiczne – sęki, zawoje, skręty włókien. Na powierzchnie drewnianą nakładane są cztery warstwy farby. Pierwsza z nich to impregnacja zabezpieczająca przed grzybami i pleśnią, druga to farba podkładowa nadająca kolor. Kolejne dwie warstwy to farba nawierzchniowa, która nadaje nie tylko ostateczny wygląd, ale również stanowi ochronę dla całego systemu powłok i decyduje o trwałości finalnego produktu. Stosowane przez Sokółkę farby są w pełni ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia, dodatkowo charakteryzują się dużą trwałością i odpornością.

Praktycznie i wygodnie
przekrój
Opracowanie: Sokółka Okna i Drzwi S.A.
Na podstawie: Sokółka Okna i Drzwi S.A.
Systemy przesuwne stosowane w drzwiach doskonale oszczędzają miejsce w pomieszczeniu. Podczas otwierania nie ograniczają przestrzeni wnętrza, gdyż skrzydło drzwi przesuwa się równolegle względem drugiego. System zapewnia wygodne i ciche użytkowanie, a niski próg podłogowy stanowi prawie płaskie przejście na zewnątrz. Takie rozwiązanie to nie tylko wygoda, ale także możliwość dostosowania mieszkania do osób niepełnosprawnych.

Dodatkowym udogodnieniem stosowanym przez firmę Sokółka jest możliwość całkowitego zautomatyzowania systemu otwierania drzwi balkonowych. Za pomocą pilota lub klawisza umieszczonego w klamce można sterować napędem drzwi. Jest to całkowicie bezpieczne udogodnienie, system posiada ochronę przed zakleszczeniem i możliwość obsługi manualnej w przypadku braku prądu. Dodatkową zaletą napędu jest także opcja automatycznego zaprogramowania mikrowentylacji pomieszczenia, która zapewnia stały i systematyczny dostęp świeżego powietrza.

Drzwi balkonowe HS produkowane są z drewna sosnowego, dębowego lub meranti. Wybierając kolor mamy do wyboru wszystkie barwy z palety RAL oraz z tzw. lazurów czyli lakierów koloryzujących zachowujących naturalny widok słojów drewna. Dodatkowo w Thermo HS możemy idealnie dopasować okładzinę aluminiową do koloru elewacji. Dzięki temu drzwi balkonowe stanowią prawdziwą ozdobę pomieszczenia, wspaniale komponując się do wystroju wnętrza.
Na podstawie: SFERA GROUP
Opracowanie: Anna Węgrzanowska
11-05-24 10:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.