Kuchnia tętniąca kolorami

Kuchnia tętniąca kolorami
Opracowanie: Tikkurila
Na podstawie: Tikkurila
Kuchnia to szczególne miejsce w domu – to w niej często koncentruje się życie rodzinne. Planując jej aranżację, w równym stopniu powinniśmy uwzględnić wymiar estetyczny, jak i funkcjonalny. Urządzając kuchnię wypełnijmy ją starannie dobranym zestawem pięknych kolorów, podkreślających nasz indywidualny styl. Pamiętajmy też, by stosować odpowiednie produkty wykończeniowe (jak odporna na zabrudzenia farba), które spełnią szczególne wymagania praktyczne tego pomieszczenia i zapewnią trwałość aranżacji.

W przepełnionej natłokiem wrażeń otaczającej nas rzeczywistości, coraz częściej zaczynamy doceniać małe, powszednie przyjemności. Wspólne przygotowywanie i celebrowanie posiłków, w gronie rodziny czy znajomych, stają się czasem, który pozwala nabrać „oddechu” i dystansu do codziennej gonitwy.

Kuchnia tętniąca kolorami
Opracowanie: Tikkurila
Na podstawie: Tikkurila
Kuchnia urządzona z estetycznym zmysłem, wypełniona pięknymi kolorami, cieszy oczy domowników i gości, a przyrządzanie potraw staje się w niej prawdziwą przyjemnością. Zadbajmy o odpowiednią kompozycję barw i uzupełnijmy ją starannie dobranymi detalami. Pamiętajmy, by kuchnia wyrażała nasz indywidualny styl, a jednocześnie pozostawała w zgodzie z całościową aranżacją mieszkania.
Jakie kolory wybrać zatem do nowoczesnej kuchni? Inspirujące pomysły podsuwa Tikkurila.

Nowoczesność? Naturalnie!
Naturalne, „organiczne” kolory – beże i subtelne brązy to bezpieczny wybór. Są łatwe w aranżacji, przynoszą wrażenie spokoju. Choć tradycyjne w swej „wymowie”, świetnie komponują się z nowoczesną formą umeblowania czy dodatków. Dodają wnętrzu ciepła, bez którego mogłoby sprawiać zbyt sterylne wrażenie. Całość kompozycji warto ożywić „kroplą” bardziej żywych kolorów – np. w postaci ściennego dekoru czy barwnej ceramiki.

Urok domowej kawiarenki
Delikatne pastele – błękity i rozbielone róże to doskonały pomysł na stworzenie pełnej subtelnego uroku aranżacji. Smaku dodają jej oryginalna ścienna aplikacja oraz niebanalny stolik. To aranżacja łagodna, a jednocześnie wprawiająca w optymistyczny nastrój. Poranna kawa w takiej kuchni pomoże z uśmiechem rozpocząć każdy dzień.

Słoneczne miejsce spotkań
Kuchnia tętniąca kolorami
Opracowanie: Tikkurila
Na podstawie: Tikkurila
Biel i szarość to uniwersalne połączenie, które nigdy nie wychodzi z mody. Jak ożywić tę stonowaną kompozycję? Dodając do zestawienia intensywne, żywe odcienie: pomarańczowy i żółty. Wykonany przy pomocy szablonu napis pomysłowo integruje ścianę i meble, stanowiąc jednocześnie pomysłowe zaproszenie do spotkań. Słoneczny motyw kolorystyczny zastosowano również w dodatkach, co dodatkowo nadaje całości spójny, przemyślany koncept.

Pamiętajmy, iż produkty stosowane do wykończenia kuchni powinny spełniać wymogi jakościowe i posiadać odpowiednie parametry techniczne. Do malowania ścian należy użyć farby o wysokiej odporności, dedykowanej do malowania pomieszczeń, w których ściany są szczególnie narażone na zabrudzenia. Taką farbą jest Optiva Semi Matt [20] marki Tikkurila, zapewniająca półmatowe, zmywalne wykończenie. Niezwykle bogata paleta barw (niemal 10 tys. odcieni) pozwoli zrealizować każdy pomysł aranżacyjny. Dodatkowym atutem farby Optiva Semi Matt [20] jest bezpieczeństwo stosowania – posiada ona rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, a zawartość lotnych związków organicznych ograniczono w niej do minimum – sześciokrotnie poniżej wymaganej normy.
Na podstawie: PUBLINK
Opracowanie: Agnieszka Sałkowska
13-01-24 13:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.