Odważ się i zmień swoje wnętrze!

Kolorowe metamorfozy z Jedynką® Ogród Barw
Opracowanie: Jedynka
Na podstawie: Jedynka
Wiele osób, obawiając się nietrafionych wyborów kolorystycznych, stosuje odcienie powszechnie uważane za bezpieczne i proste w aranżacji, takie jak: biel, różne tonacje beżów czy bardzo subtelne pastele. Tymczasem soczyste, bardziej intensywne odcienie - odpowiednio dobrane - mogą nadać mieszkaniu oryginalny, modny styl. Są one jednak niewątpliwie trudniejsze w stosowaniu. Ułatwieniem w dokonaniu takiej barwnej metamorfozy mieszkania, są farby dostępne w kolekcjach gotowych kolorów, takie jak Jedynka® Ogród Barw.

Nie obawiajmy się stosować soczystych kolorów. Warto postawić na wyraziste barwy i uczynić je głównym elementem, tworzącym charakter całej aranżacji. W odpowiedniej kompozycji nie tylko zbudują one wizualną strukturę wnętrza, ale też będą pozytywnie oddziaływać na nasze samopoczucie, wnosząc ożywczą, relaksującą świeżość bądź pobudzać do działania. Jeśli w naszym domu dominowały do tej pory „zachowawcze” barwy, dokonanie zdecydowanej, kolorystycznej metamorfozy może okazać się doskonałym środkiem do nadania wnętrzu wyjątkowego stylu.

Kolorowe metamorfozy z Jedynką® Ogród Barw
Opracowanie: Jedynka
Na podstawie: Jedynka
Wprowadzając do aranżacji soczyste kolory, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad, które pomogą uniknąć błędów stylizacyjnych. Pamiętajmy, iż na odbiór odcienia ma wpływ światło – kolor inaczej prezentuje się w świetle naturalnym, a inaczej w sztucznym. Wyboru na podstawie wzorników kolorystycznych należy dokonywać z dużą starannością; wyraziste i czyste barwy na dużych powierzchniach nabierają bowiem dodatkowo mocy i zdecydowania. Ciemniejsze kolory są polecane do malowania pomieszczeń dobrze nasłonecznionych. Nie musimy z nich rezygnować gdy nasze mieszkanie nie jest duże czy wystarczająco doświetlone – powinniśmy jednak zadbać o dodatkowe oświetlenie ścian w ciemnych kolorach.

Jeśli trudno nam się zdecydować na zastosowanie soczystych odcieni na większej powierzchni i uczynienie ich aranżacyjną dominantą, pomalujmy wyrazistym kolorem fragment ściany lub przy pomocy szablonu wykonajmy wzór. Nawet taka zmiana – nieduża i stosunkowo prosta w realizacji – wniesie do aranżacji powiew nowości i doda jej charakteru. Gdy styl mieszkaniu nadawać ma soczysty odcień ścian, nie wprowadzajmy zbyt wielu dodatkowych barw w elementach wyposażenia.

Słoneczny optymizm
Kolorowe metamorfozy z Jedynką® Ogród Barw
Opracowanie: Jedynka
Na podstawie: Jedynka
Przepełniony ciepłem kolor żółty (odcień Tajemniczy słonecznik z kolekcji Jedynka® Ogród Barw) wprowadza do wnętrza dobrą energię, radość i pozytywnie nastraja do działania. W tej aranżacji barwa ścian jest elementem w największym stopniu przykuwającym uwagę. Dodatki, choć o nowoczesnej formie, pozostają w bardziej stonowanej kolorystyce.

Zielona świeżość i orzeźwienie
Orzeźwiająca mięta, przełamana odcieniem Babie lato (kolekcja Jedynka® Ogród Barw), przynosi relaks i odprężenie. W tak zaaranżowanym salonie bez trudu odpoczniemy po natłoku zajęć i nabierzemy dystansu do codziennych spraw.

Soczysty akcent
Kolory z kolekcji Jedynka® Ogród Barw tworzą niestandardowe zestawienie: mniej nasycone odcienie Kuszącego migdału i Młodego kabaczka przełamuje barwny akcent Soczystej gruszki. Pełnię walorów wizualnych tego oryginalnego, modnego wnętrza uwypukla naturalne światło.
Na podstawie: PUBLINK
Opracowanie: Agnieszka Sałkowska
12-08-07 09:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.