Pospolite błędy w planowaniu remontu

Color Samples   aranżacja
Opracowanie: Benjamin Moore Sp. z o.o.
Na podstawie: http://benjaminmoore.pl/
Masz ochotę wyposażyć nowe mieszkanie w artykuły dekoracyjne lub zmienić obecne, ale dekoracje wnętrz to kłopotliwe zadanie? Szczególnie realizowane samodzielnie i za niewielkie pieniądze. Poniżej proponujemy kilka rad, które na pewno pomogą sobie z tym poradzić.

Sprawdź też

Eklektyczna dekoracja mieszkań, wnętrz i lokali usługowych

aranżacja wnętrz
Opracowanie: www.fotorolety.com
Na podstawie: www.fotorolety.com
Były takie czasy, choć pewnie nie wszyscy zdaja sobie z tego sprawę, kiedy jedynym słusznym (i osiągalnym) wystrojem wnętrz była prosta meblościanka. Byliśmy przyzwyczajeni, że odwiedzając kogoś zastaniemy tam ten sam wystrój, który oglądaliśmy także przecież we własnym domu. Sytuacja taka miała miejsce, kiedy żadne trendy nie były w stanie przebić się do naszego kraju, nie mieliśmy ani szansy ani okazji na poznanie czegoś nowego, co mogłoby zastąpić zastany schemat. A jak to wygląda dziś?


Czas realizacji

Nie ma sensu planować wszystkie etapy remontu na trzy tygodnie wakacji i wierzyć, że się nie przeciągną. Niemal zawsze to nie wychodzi. Warto określić plan zapasowy. Może warto poświęcić kilka wieczorów przed remontem na wybór i zamówienie wszelkich koniecznych produktów oraz kilka wieczorów po głównym remoncie zostawić na zamawianie dodatków. W efekcie wszystko będzie zapewnione do rozpoczęcia prac w wybranym dniu i nie trzeba będzie biegać i szybko kupować materiały dekoracyjne.

Jaki wybrać styl realizacji?

meble systemowe
Opracowanie: Forte
Na podstawie: www.meble.meblopol.pl
Zalecamy wybrać jaki styl nam najbardziej odpowiada i trzymać się swojego wyboru dobierając poszczególne elementy (kup dodatki tutaj). Drogie meble stylowe nie będą pasującym połączeniem z kolorową kanapą w misie i nowoczesnym, neonowym fotelem. Zaplanowanie kilku chwil na zwiedzanie sklepów meblowych pomoże wyrobić sobie opinie o tym co do siebie pasuje. Dobrze również wykonać zdjęcia meblom, które nas interesują i oglądać je razem.

A co zrobić gdy mamy ograniczony budżet do wykorzystania?

Skromny budżet to duży problem, ale nie koniec świata! Przy aktualnym, potężnym wyborze mebli (np. czy to mają być meble kolonialne czy secesyjne) i wykończeń na pewno Wybiorą Państwo coś dla siebie. Warto pomyśleć, które meble będą częściej wykorzystywane i powinny być wyższej jakości, a które wystarczy, że będą ładnie wyglądały. Praktycznym pomysłem może być też przedstawienie rodzinie pomysłów np. na prezent na urodziny. Ułatwi to zarówno proces wyboru prezentów jak i problem z finansowaniem zakupu dodatków.

Grunt to mieć odpowiedni pomysł i nie panikować, gdy coś zdaje się być problemem nie do przejścia.
12-01-12 10:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.