Jak urządzić mieszkanie?

Urządzając własne cztery kąty musimy zmierzyć się z dylematem w którym stylu zaaranżować nasze wnętrza. Mamy ogromny wybór i trzeba to przemyśleć biorąc pod uwagę nasz budżet i funkcjonalności naszego lokum. Popularny ostatnio stał się oszczędny, futurystyczny styl. Powoli odchodzi się w aranżacjach wnętrz od przeładowania meblami, wzorzystych tapet czy dużych bogatych żyrandoli. Aktualnie chętniej wybiera się proste formy, mało mebli, dużo bieli i jasnych szarości, ewentualnie z kolorowymi akcentami.

jadalnia w stylu nowoczesnym
Opracowanie: outreachr.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli samodzielnie nie chcemy tego zrobić, albo po prostu nie mamy talentu dekoratorskiego powinniśmy zatrudnić osobę projektującą aranżacje wnętrz. Kiedy ustalimy już konkrety, takie jak styl, nasze upodobania, kolorystyka itp. projektant może zacząć działać. W efekcie dostajemy przygotowany, piękny projekt. Można także skorzystać z pomocy takiej osoby przy kupowaniu materiałów i udzielaniu wskazówek ekipie remontowej. Naturalnie wiąże się to z pewnymi kosztami, ale to wydatek jednorazowy, którego na pewno nie będziemy żałować.

Naturalnie można też zrobić to samodzielnie. Jeśli chodzi na przykład o projekty salonów, znajdziemy setki inspiracji i pomysłów w sieci. Możemy także kupić kilka gazet o projektowaniu wnętrz i tam szukać czegoś ciekawego. Naturalnie można dokładnie odwzorować w naszym domu czy mieszkaniu wyszukany projekt, lecz można także wykorzystać kilka różnych i zrobić z nich jeden. Uważajmy jednak na to, aby były dopasowane. Nawet jeśli kilka projektów ma taki sam tytuł „nowoczesne wnętrza”, nie znaczy to, że wszystkie elementy każdego z nich do siebie pasują i możemy je dowolnie komponować.

ultrabook marki Acer
Opracowanie: pestoverde
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nowoczesne wnętrza dają spore pole do manewru. Najczęściej cechą charakterystyczną jest minimalizm i odpowiednia gra dodatkami i oświetleniem. Nowoczesne aranżacje łazienek to znowu zabawa formą i kształtem oraz fakturą różnorodnych materiałów. Zdarza się, że do tego rodzaju projektów wykorzystuje się zwykły, surowy beton. Łatwo jednak osiągnąć fatalny efekt niewykończonego mieszkania, jeżeli zrobimy to nieumiejętnie. Zastanówmy się na początku czy nowoczesny, minimalistyczny styl odpowiada naszemu gustowi i czy po miesiącu nie stwierdzimy, że mieszkanie wydaje nam się zimne i nieprzyjazne. Jeżeli nie jesteśmy całkowicie pewni, lepiej zdecydować się na neutralny styl klasyczny z jasnymi, ciepłymi kolorami.
Wnętrza w stylu nowoczesnym to także sprzęt. Lepiej nie nie kupujmy urządzeń RTV i AGD w stylu rustykalnym, lecz sprawmy sobie przykładowo sprzęt hybrydowy (dowiedz się więcej w tym miejscu). Gustownie wygląda i nie zajmuje dużo miejsca. Zwłaszcza możliwość osobnej klawiatury jest świetna. Jeżeli jednak wolimy tradycyjny laptop, ponieważ tak jest Ci wygodniej, to też jest na to sposób. Nowoczesne laptopy to przecież ultrabooki (przykładowe zobaczysz tu: strona). Bardzo smukłe i zgrabne, a ich parametry są takie jak mają normalne notebooki. Główną różnicą między nimi jest cena. Ultrabooki aktualnie są dużo droższe, ale powoli się to zmienia. A za kilka miesięcy różnica ta zapewne będzie prawie nieodczuwalna.


Sprawdź też

Nowoczesna stylistyka wnętrz

drzwi wewnętrzne
Opracowanie: INVADO
Na podstawie: INVADO
Pod pojemną definicją stylu nowoczesnego kryje się co najmniej kilka trendów, których wspólnym celem jest przyjazne wnętrze, spełniające wysokie standardy funkcjonalności i pomysłowego designu.

Jednym z głównych wyznaczników tej aranżacji jest prostota i oszczędne operowanie dekorem, charakterystyczne dla minimalizmu. Nowoczesna stylistyka na tym jednak nie poprzestaje.
12-08-01 13:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.