Garden Party

Zestaw do nurkowania Żabka
Opracowanie: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
Przyjęcie na świeżym powietrzu w gronie najbliższych to relaksowani dorośli i roześmiane dzieci. Dzięki kilku prostym rozwiązaniom, takim jak grill czy niewielki rozkładany basen, urządzimy wspaniałą zabawę w naszym ogrodzie, do której zaprosimy całą rodzinę.

Nadchodzą ciepłe dni, a my marzymy o chwili wytchnienia i relaksu w gronie przyjaciół. Zaprośmy ich na przyjęcie do naszego ogrodu. Dorośli z chęcią podpatrzą ciekawe przepisy na pyszne potrawy z grilla. Dzieci będą mogły w tym czasie wyszaleć się w przydomowym basenie. Markety Praktiker oferują bardzo szeroki wybór akcesoriów niezbędnych do grillowania: ruszt, dmuchawa do rozpalania węgla, podpałka, węgiel drzewny, brykiet, odpowiednie sztućce, szpikulec do kiełbasek itd. W marketach znajdziemy również baseny różnej wielkości, które mogą być doskonałym uzupełnieniem przyjęcia na świeżym powietrzu.

Grill betonowy Wenecja
Opracowanie: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
Grillowanie czas zacząć!
Do organizacji pikniku przy grillu nikogo już nie trzeba namawiać – to od lat nasza ulubiona forma spędzania czasu w plenerze. By w pełni cieszyć się smakiem i aromatem dań zaopatrzmy się w odpowiedni grill. W marketach Praktiker znajdziemy ich szeroki wybór – węglowe, gazowe i elektryczne. Pamiętajmy, że modele stabilniejsze i cięższe nie przewrócą się przy podmuchu wiatru (np. Grill żeliwny kominek). Praktyczne są również grille z podwójnym rusztem, dzięki któremu na górnym poziomie można dopiekać mięso lub trzymać potrawy, tak aby nie wystygły (np. Grill okrągły wyposażony w rożen). Dobrym rozwiązaniem są te z pokrywą, w których potrawy pieczemy jak w piekarniku (Grill okrągły z pokrywą).

Wodny świat
Jeśli nie mamy czasu na podróżowanie, a marzymy o odrobinie relaksu nad wodą wypróbujmy rozkładany basen, dostosowany do wielkości naszego ogrodu. W prosty sposób możemy też zorganizować naszym maluchom wodny raj, wybierając z oferty Praktikera dmuchane brodziki (np. Brodzik Kubuś Puchatek) lub kolorowe akcesoria do nurkowania (np. Zestaw do nurkowania żabka), które dzięki swoim kolorowym aplikacjom zaproszą dzieci do świata bajek.

Basen crystal blue
Opracowanie: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
Czym kierować się przy wyborze naziemnego basenu? Warto pamiętać, że rozkładany basen jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy mają stosunkowo małe działki i planują korzystać z niego tylko w sezonie letnim. Ich ogromną zaletą jest to, że do ustawienia wystarczy nam jedynie odpowiedni kawałek płaskiej, utwardzonej i gładkiej nawierzchni, a do budowy i montażu nie potrzeba ciężkiego i profesjonalnego sprzętu.

Markety Praktiker oferują szeroki wybór basenów tego typu. Znajdziemy tu baseny rozporowe i na stelażach, których rozmiary wahają się od 244 x 76 cm (rozporowy Basen Easy Set), aż do 488 x 122 cm (Basen ogrodowy stelażowy Ultra). Pierwsze z nich, zwane inaczej wypornościowymi, zrobione są z grubego plastiku i dopiero pod naporem wody nabierają stabilności. Ich ogromną zaletą jest to, że w razie potrzeby przed zimą można je łatwo złożyć i przechować w pomieszczeniu do następnego sezonu.

Brodzik Kubuś Puchatek
Opracowanie: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
Na wieczór, w okresie letnim, przykrywajmy basen specjalną pokrywą lub płachtą (np. Płachta do basenu, śr. 305 i 366 cm), która ułatwi nam zachowanie czystości i ochroni basen przed liśćmi spadającymi z pobliskich drzew. W prosty sposób i ekologiczny sposób możemy również zatrzymać ciepło w basenie. Pomoże nam w tym dostępna w marketach Praktiker specjalna pokrywa solarna, która ogrzewa wodę i podtrzymuje jej ciepło.

Ze względu na zdrowie naszych najbliższych niezwykle ważne jest także utrzymanie czystości basenu.
Mateusz Przychodny, ekspert w dziale Ogród w firmie Praktiker:
W tym celu stosuje się zazwyczaj filtry mechaniczne oraz pompy zatrzymujące osady i zanieczyszczenia piaskowe. W sklepach Praktiker często są one już dołączone do dużych basenów. Warto pamiętać o utrzymywaniu właściwego, zasadowego odczynu pH wody w basenie (ok. 7,2-7,6). Woda o niższej wartości pH może powodować podrażnienia oczu, skóry oraz rdzewienie konstrukcji metalowych. Do oczyszczania wody w basenie można również stosować chemię uzdatniającą wodę. Najczęściej stosuje się dezynfekcję chlorem, dezynfekcję łączoną (chlor i ozon, chlor i promienie UV) lub – rzadziej – bezchlorową (promieniami UV, ozonem, bromem, jodem, tlenem aktywnym). Preparaty muszą być dodawane w sposób ciągły, by zapewnić stałe stężenie w wodzie. By ułatwić codzienną pielęgnację wody, warto stosować gotowe zestawy wielofunkcyjne o przedłużonym działaniu, które zadbają o odkażenie, ochronią przed glonami i ustabilizują poziom pH.
Na podstawie: Kuźnia PR Sp. z o o.
Opracowanie: Marta Modzelewska
11-06-07 11:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.