Przyjęcie na świeżym powietrzu w gronie najbliższych to relaksowani dorośli i roześmiane dzieci. Dzięki kilku prostym rozwiązaniom, takim jak grill czy niewielki rozkładany basen, urządzimy wspaniałą zabawę w naszym ogrodzie, do której zaprosimy całą rodzinę.
Nadchodzą ciepłe dni, a my marzymy o chwili wytchnienia i relaksu w gronie przyjaciół. Zaprośmy ich na przyjęcie do naszego ogrodu. Dorośli z chęcią podpatrzą ciekawe przepisy na pyszne potrawy z grilla. Dzieci będą mogły w tym czasie wyszaleć się w przydomowym basenie. Markety
Praktiker oferują bardzo szeroki wybór akcesoriów niezbędnych do grillowania:
ruszt, dmuchawa do rozpalania węgla, podpałka, węgiel drzewny, brykiet, odpowiednie sztućce, szpikulec do kiełbasek itd. W marketach znajdziemy również baseny różnej wielkości, które mogą być doskonałym uzupełnieniem przyjęcia na świeżym powietrzu.
Opracowanie: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
Grillowanie czas zacząć!
Do organizacji pikniku przy grillu nikogo już nie trzeba namawiać – to od lat nasza ulubiona forma spędzania czasu w plenerze. By w pełni cieszyć się smakiem i aromatem dań zaopatrzmy się w odpowiedni grill. W marketach Praktiker znajdziemy ich szeroki wybór – węglowe, gazowe i elektryczne. Pamiętajmy, że modele stabilniejsze i cięższe nie przewrócą się przy podmuchu wiatru (np. Grill żeliwny kominek). Praktyczne są również grille z podwójnym rusztem, dzięki któremu na górnym poziomie można dopiekać mięso lub trzymać potrawy, tak aby nie wystygły (np. Grill okrągły wyposażony w rożen). Dobrym rozwiązaniem są te z pokrywą, w których potrawy pieczemy jak w piekarniku (Grill okrągły z pokrywą).
Wodny świat
Jeśli nie mamy czasu na podróżowanie, a marzymy o odrobinie relaksu nad wodą wypróbujmy rozkładany basen, dostosowany do wielkości naszego ogrodu. W prosty sposób możemy też zorganizować naszym maluchom wodny raj, wybierając z oferty Praktikera dmuchane brodziki (np. Brodzik Kubuś Puchatek) lub kolorowe akcesoria do nurkowania (np. Zestaw do nurkowania żabka), które dzięki swoim kolorowym aplikacjom zaproszą dzieci do świata bajek.
Opracowanie: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
Czym kierować się przy wyborze naziemnego
basenu? Warto pamiętać, że rozkładany basen jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy mają stosunkowo małe działki i planują korzystać z niego tylko w sezonie letnim. Ich ogromną zaletą jest to, że do ustawienia wystarczy nam jedynie odpowiedni kawałek płaskiej, utwardzonej i gładkiej nawierzchni, a do budowy i montażu nie potrzeba ciężkiego i profesjonalnego sprzętu.
Markety Praktiker oferują szeroki wybór basenów tego typu. Znajdziemy tu baseny rozporowe i na stelażach, których rozmiary wahają się od 244 x 76 cm (rozporowy Basen Easy Set), aż do 488 x 122 cm (Basen ogrodowy stelażowy Ultra). Pierwsze z nich, zwane inaczej wypornościowymi, zrobione są z grubego plastiku i dopiero pod naporem wody nabierają stabilności. Ich ogromną zaletą jest to, że w razie potrzeby przed zimą można je łatwo złożyć i przechować w pomieszczeniu do następnego sezonu.
Opracowanie: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
Na wieczór, w okresie letnim, przykrywajmy basen specjalną pokrywą lub płachtą (np. Płachta do basenu, śr. 305 i 366 cm), która ułatwi nam zachowanie czystości i ochroni basen przed liśćmi spadającymi z pobliskich drzew. W prosty sposób i ekologiczny sposób możemy również zatrzymać ciepło w basenie. Pomoże nam w tym dostępna w marketach Praktiker specjalna pokrywa solarna, która ogrzewa wodę i podtrzymuje jej ciepło.
Ze względu na zdrowie naszych najbliższych niezwykle ważne jest także utrzymanie czystości basenu.
Mateusz Przychodny, ekspert w dziale Ogród w firmie Praktiker:
W tym celu stosuje się zazwyczaj filtry mechaniczne oraz pompy zatrzymujące osady i zanieczyszczenia piaskowe. W sklepach Praktiker często są one już dołączone do dużych basenów. Warto pamiętać o utrzymywaniu właściwego, zasadowego odczynu pH wody w basenie (ok. 7,2-7,6). Woda o niższej wartości pH może powodować podrażnienia oczu, skóry oraz rdzewienie konstrukcji metalowych. Do oczyszczania wody w basenie można również stosować chemię uzdatniającą wodę. Najczęściej stosuje się dezynfekcję chlorem, dezynfekcję łączoną (chlor i ozon, chlor i promienie UV) lub – rzadziej – bezchlorową (promieniami UV, ozonem, bromem, jodem, tlenem aktywnym). Preparaty muszą być dodawane w sposób ciągły, by zapewnić stałe stężenie w wodzie. By ułatwić codzienną pielęgnację wody, warto stosować gotowe zestawy wielofunkcyjne o przedłużonym działaniu, które zadbają o odkażenie, ochronią przed glonami i ustabilizują poziom pH.