Eleganckie serwisy obiadowe udekorują twoje mieszkanie

Opracowanie: Zakłady Porcelany – „Ćmielów”
Ci, którzy żyją już na swoim, mają swoje gniazdko, spore mieszkanie, wymarzoną pracę i trochę niewykorzystanego czasu i pieniędzy, z pewnością nie staną jedynie na tym. Człowiek nie stanowi istoty, która w na jakimś etapie uznaje, że najważniejsze jego potrzeby są zaspokojone – także gdy jest pod ręką wszystko, co potrzebne do funkcjonowania: ogrzany dom, posiłek, zdrzemnąć się można w komfortowym łóżku, a wieczorem zobaczyć fajny film na wielkim ekranie, czegoś mu nadal braknie. Dlatego tak wielu stara się dojść do tego, żeby wystrój i wyposażenie mieszkania czy domu było jak najbardziej wyszukane, najwygodniejsze i najbardziej efektowne – nie tylko przez wzgląd na odwiedzających i chętkę wprawienia ich w zachwyt. I nie ma potrzeby, by zatrzymywać ochotę na ziszczanie tych drobnych marzeń, jest to bardzo normalne, a nawet polecane, by we własnym kącie czuć się możliwie najlepiej.

Kosztowne, ale niezwykle ciekawe są meble zrobione z naturalnego drzewa. To fakt – są ciężkie, ciężko takie meble przetransportować, ale rekompensują to długą trwałością i prawdziwą klasą. Jest wiele drewien, przykładowo świerk, orzech czy dąb, z z jakich robi się takie meble Mahoń jest jednak najbardziej gustownym drzewem, jest przy tym na tyle masywnym drewnem, że trudno uszkodzić zrobiony z niego mebel. Jego bordowa barwa przyciąga oczy i przydaje wnętrzu dużo ciepła, stąd dobrze nie zapominać o nim, jako o surowcu na wyposażenie.

Inną rzeczą jest styl mebli, chociaż te zrobione z naturalnego surowca nieczęsto są ukształtowane na modłę nowoczesną. Sama kolorystka mebli skłania wykonawców raczej do używania drewna do wyrabiania mebli na kształt tych z minionej ery: antyki francuskie a'la Ludwik XVII, tapicerowane leżaki,biurka kolonialne zaopatrzone we frezy, żłobienia i charakterystyczne gzymsiki. I tak, oczywiście, można przy wyborze biurka kierować się jedynie wygodą i przeznaczeniem, choćby pod komputer i inne urządzenia, ale o ile ciekawiej pracować na komputerze na trwałym, masywnym biurku zrobionym z litego drewna?

Fajnie mieć kilka tego typu rzeczy dla siebie, jednak o ile własna satysfakcja i komfort są wartościowe dla gospodarza, o tyle dla gości też warto trzymać asa w rękawie. A w wielkie zdumienie wpędzi odwiedzających posiłek wydany na porcelanowym, malowanym ręcznie, elegancko wykończonym serwisie obiadowym. Serwisy obiadowe tego rodzaju rzadko widzi się w normalnym użytku, nawet w bogatych rodzinach, ale na rodzinnych wiecach i od święta ich użycie sprawdza się znakomicie.
Opracowanie: Arek
13-03-28 10:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.