w jaki sposób działa system sprzedaży domów.

Od początku przekształcenia ustrojowego w naszym kraju mamy ciągły boom mieszkaniowy. Buduje się coraz więcej domów, coraz szybciej i o dziwo, coraz lepiej. Potrzeby potencjalnych nabywców znacznie wzrosły w ciągu ostatnich piętnastu lat. Teraz od generalnego wykonawcy wymaga się nie tylko solidnego postawienia bloku, ale również opcjonalnych wygód i dodatków dla przyszłych mieszkańców.
Fundament pod budowę domu jednorodzinnego
Opracowanie: NIOSH
Mieszkania dla młodych polaków - czy aby nie za drogo? Jak wynika z ostatnich raportów finansowych, zysk wykonawcy na metrze kwadratowym mieszkania (klik! bonusy) dochodzi nawet do 45 %! Ceny mieszkań nadal rosną. W przeciągu ostatnich dziesięciu lat na rynku nieruchomości pierwotnych ceny urosły o przeszło dziesięć procent. Przeprowadzimy proste szacowanie kosztów, biorąc pod uwagę rzeczy takie jak: - wzrost inflacji równą 5%, - Podniesienie płac pracowników budowy o 10 %, - Wzrost kosztów surowców budowlanych oraz cen ich magazynowania o 8%. Z tych obliczeń bardzo wyraźnie wynika, że marża na metrze kwadratowym podnosi się o ponad 23%!

Fundament pod budowę domu jednorodzinnego
Opracowanie: sscornelius
Mało nie zadziwia więc sytuacja, gdy w obliczu kolejnej fali globalnego kryzysu finansowego co niektórzy wykonawcy spuszczają ceny mieszkań z rynku pierwotnego. W miastach takich jak Wrocław czy Poznań, ilość inwestycji w nowe mieszkania (sprawdź: wirtualny spacer po osiedlu) na sprzedaż zmalała o 6 punktów procentowych w skali roku. Taka sytuacja powoduje, że opłacalne staje się nawet oferowanie wcześniej wybudowanego mieszkania z niewielkim zyskiem. Kolejnym czynnikiem, który jest powodem takiej sytuacji, to banki, jakie coraz rzadziej udzielają pożyczek tzw. Klasie średniej, a o nabyciu nowe mieszkania za gotówkę lub ze pieniędzy własnych mogą myśleć jedynie najbogatsi.


Sprawdź też

Stan liczbowy nieruchomości w Stolicy Małopolski

Kraków
Opracowanie: Radomir Cernoch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kraków jest miejscowością, do którego stale przybywają nowi ludzie chcący zostać na zawsze, tak, więc rynek nieruchomości jest ciągle bardzo chłonny. W stolicy województwa małopolskiego stale pojawiają się kolejne biura nieruchomości pełne ofert mieszkań pod wynajem lub kupna czy to z drugiej ręki czy też na rynku pierwotnym. Stąd też inwestycje deweloperskie w Krakowie ciągle cieszą się wielkim powodzeniem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.