Jakie oczyszczacze powietrza wybrać?

W dwudziestym pierwszym wieku wybór dobrych nawilżaczy nie bywa zazwyczaj kwestią łatwą. Nawilżacze ultradźwiękowe czy też inne modele nawilżaczy powietrza? Aby dobrze dokonać wyboru najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem, poznać marki robiące tego rodzaju urządzenia i kierować się opiniami jedynie cenionych i doświadczonych fachowców
.
Urządzenia do nawilżania powietrza - www.airnaturel.pl
Na podstawie: airnaturel.pl
to urządzenia teraz najmocniej rozpowszechnione na polskim rynku. Działają one na zasadzie automatycznego rozbijania wody na malutkie cząsteczki pary, które bywają widoczne jako biała mgiełka. Proces ten dokonuje się oczywiście z pomocą ultradźwięków. Urządzenia takiego rodzaju zwyczajowo mają wbudowaną elektronikę bądź jakąś mechanikę sterującą - higrostat. Mają one niemal zawsze jedno pokrętło do regulowania poziomu pary, jak również drugie pokrętło do najlepszego nastawiania higrostatu oraz odpowiedni wyświetlacz, na jakim cyfrowo pokazywany jest poziom wilgotności. Do zalet urządzeń zalicza się ich energooszczędność, cichą pracę, ładny wygląd, a także możliwość nawilżania zimną lub gorącą parą wodną. Sporo w kwestii dobrania szczegółowych możliwości nawilżacza ultradźwiękowego zależy tu od personalnych pragnień,jak i od przyzwyczajeń klienta. Nawilżacze ultradźwiękowe, jak na swoją jakość wykonania, wcale nie muszą być zbyt drogie. Wręcz przeciwnie, są one zazwyczaj idealnie dostosowane do wymogów i możliwości finansowych przeciętnego konsumenta.


Kolejną rzeczą, której potrzeba się niewątpliwie przyjrzeć są urządzenia do osuszania powietrza. Takie osuszacze mają zwyczajowo formę pudełka na kółkach. Ich W pierwszym etapie w większości przypadków wilgotne powietrze przechodzi przez filtr, którego zadaniem bywa wyłapanie naniesionego przez powietrze pyłu albo kurzu.


Sprawdź też

Dobrze mieć urządzenie klimatyzacyjne w swoim mieszkaniu

klimatyzator
Opracowanie: East Coast Gambler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Spora liczba osób ciężko znosi podwyższone temperatury. W Polsce z kolei panuje tego rodzaju klimat, w którym upały w lecie są zjawiskiem normalnym. Ludzie bronią się więc wszelkimi sposobami przed dopływem zbyt dużych fal gorąca. W miarę ewolucji w technologii stworzono rozmaite urządzenia, których zadaniem jest chłodzenia powietrza w pomieszczeniach na różne sposoby. Standardowym rozwiązaniem jest użycie wentylatora.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.