Rynek biur – jakie trendy?

meble biurowe
Opracowanie: Polmarco
Na podstawie: www.meble.meblopol.pl
Zwiększająca się liczba inwestycji biurowych, spowodowanych rosnącym popytem, nie zdążyło jeszcze wywrzeć nacisku na kurczącą się po stagnacji podaż. Jaka jest sytuacja na rynku biurowców? Czy w ostatnich miesiącach wykształciły się istotniejsze tendencje, które warto mieć na względzie zanim zdecydujemy się wynająć biuro?

Po pierwsze: duże powierzchnie Niewątpliwie trendem na rynku powierzchni komercyjnych są wielkopowierzchniowe lokale. Zwiększający się popyt} zaczął ożywiać inwestycje deweloperów, którzy zdecydowali się nie tylko na efektowne wykończenie, ale i na wielkość. Szukając w przeglądarce choćby "lokale użytkowe Wrocław" ukażą się nam propozycje idącej w tysiącach metrów.

Przy okazji dużych powierzchni i coraz większej ilości międzynarodowych korporacji otwierających własne oddziały nad Wisłą rozwinęła się moda na biura "na zamówienie". Przedsiębiorstwo zawiera umowę na powierzchnię w budowli jeszcze na etapie projektowania i dopasowuje powierzchnię do własnych preferencji i gustów. Jest to nie tylko bardzo praktyczne, ale też tańsze ze względu na tańsze ceny przy wcześniejszym zakupie czy pre-let.

Po drugie: rosnący. Od początku roku zwiększa się przy tym skłonność do zakupu na powierzchnie komercyjne. Wiodącą rolę odgrywa tu zwiększone zainteresowanie polskim rynkiem przez międzynarodowe przedsiębiorstwa, tworzenie centrali i oddziałów w największych polskich miastach oraz pobudzenie aktywności rodzimych przedsiębiorców.

Nie zważając na istnienie specyficznych uciążliwości związanych z komunikacją. Różnica cenowa powoduje, że największą popularnością cieszą się biura ulokowane poza centrum. To natomiast okupowane jest przez światowe wielkie firmy, ich możliwości budżetowe dyktują stawki czynszu.

Po trzecie: mała dostępność Kryzys nie daje o sobie zapomnieć i zawieszenie czy rezygnacja z zamierzonych budów powierzchni biurowych doprowadziła do dużego spadku podaży. Spowoduje to istotne ograniczenie w dostępie do poszukiwanej powierzchni o charakterze komercyjnym.

Wyszukując "lokale użytkowe Wrocław" pokazane nam zostanie odczuwalnie wyników. Nie zmieni się to szybko, bo choć ilość nowych inwestycji znowu zaczyna rosnąć, na budowę potrzeba czasu.

Więcej informacji można znaleźć na stronach Nieruchomosci.surfland.pl – lokale do wynajęcia Wrocław.


Sprawdź też

Gdzie znaleźć pomieszczenie na prowadzenie firmy?

biuro
Opracowanie: CROFFT System
Na podstawie: CROFFT System
Coraz więcej inwestycji biurowych, spowodowanych rosnącym popytem, nie zdążyło jeszcze wywrzeć nacisku na kurczącą się po kryzysie podaż. Jak dokładnie wygląda sytuacja wśród biurowców?
Opracowanie: Katarzyna Jakubów
12-04-11 15:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.