W jaki sposób szybko sprzedać mieszkanie?

Sprzedawanie lokum w obecnych czasach nie jest prostym zadaniem. Na rynku nieruchomości panuje niesamowita konkurencja z, którą potrzeba się zmierzyć. Developerskie mieszkania na pierwszy rzut oka bywają bardziej obiecujące od mieszkań znajdujących się w handlu wtórnym. Z tego powodu trzeba czasem poświęcić sporo czasu, aby dobrze przygotować mieszkanie do udanej odsprzedaży. Należy przedtem jednak zastanowić się, jak dobrze sprzedać mieszkanie.


Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży powinien poprzedzać szereg świadomych działań, jakie uczynią atrakcyjniejszym lokum w oczach potencjalnie zainteresowanych. Wszystkie pokoje należy przewietrzyć i odkurzyć je,jak również prawidłowo je rozświetlić.
salon
Opracowanie: Reinhold
Mieszkanie powinno być prezentowane o takiej porze dnia, kiedy wpada do niego najwięcej promieni słonecznych. Podczas prezentacji lokum nie powinno się ignorować drobnych detali, na które mogą zwrócić uwagę potencjalni nabywcy. Ubrudzone klamki, rdzewiejące krany, uszkodzone żaluzję mogą łatwo zniechęcić do kupna mieszkania. Świeży zapach w korytarzu i toalecie może być nieraz kluczowym atutem w zmaganiach o klienta.

Aby jednak całkowicie udzielić odpowiedzi na skomplikowane pytanie jak sprzedać mieszkanie nie wystarczy jedynie zadbać o czystość. Koniecznie potrzeba przed przystąpieniem do samej sprzedaży oszacować jego obiektywną wartość. W tym celu dobrze jest czasami wypytać sprzedawców nieruchomości. Bardzo ważną regułą w internetowych poradnikach o tym, jak szybko sprzedać mieszkanie, jest zagadnienie adekwatnego oszacowania ceny mieszkania na starcie. Nie należy od razu podbijać ceny, szczególnie w przypadku mało atrakcyjnych mieszkań mieszczących się w starych kamienicach lub w mniej ciekawych lokalizacjach. Zdecydowanie pewniej podbić stawkę dopiero wtedy, kiedy na horyzoncie zjawią się jacyś zaintrygowani potencjalni nabywcy mieszkania.

mieszkania
Opracowanie: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży może także poprzedzić procedura obejrzenia cen odmiennych mieszkań we własnej miejscowości. Odpowiednie porównanie pozwoli oszacować zalety a zarazem wady konkretnego mieszkania, co pomoże w przewidzeniu możliwego statusu majątkowego kupującego, czy nawet jego wieku. Nie każde mieszkanie, jest odpowiednie dla dowolnej osoby, dlatego też potrzeba koniecznie nastawić się na konkretną grupę nabywców, a także wiedzieć, czym da się ich skusić do wybrania dokładnie tej nieruchomości. Umowę z kupującym zawsze lepiej podpisywać jak najszybciej, by nie dawać mu wiele czasu na rozmyślenie się.
13-01-25 10:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.