Panele ażurowe we wnętrzu

Aranżacje wnętrz w stylu nowoczesnym charakteryzuje oszczędność formy i wyjątkowa dbałość w kwestii doboru harmonijnych elementów wyposażenia. Niebanalną rolę odgrywają więc dekoracje i dodatki. Ich kształt i kolorystyka, przeważnie kontrastuje z surowym charakterem umeblowania oraz wnętrza. Na takim tle odważne i nieregularne formy wychodzą na pierwszy plan, stając się przewodnim motywem dekoracyjnym.

Ciekawym pomysłem na gustowne ożywienie minimalistycznej aranżacji mogą być panele ażurowe. Modułowy charakter produktu umożliwia dowolną aranżację przegrody w przestrzeni. Panele ażurowe Moduloform, wykonywane są na bazie płyty MDF. Mogą służyć jako osłona dekoracyjna na grzejnik, samodzielna przegroda ażurowa (ścianka działowa), bądź front meblowy.

Kuchnia, panele ażurowe Moduloform PDA 9
Opracowanie: Proform Sp. z o.o.
Na podstawie: http://www.proform.eu
Kuchnia, panele ażurowe Moduloform PDA 2
Opracowanie: Proform Sp. z o.o.
Na podstawie: http://www.proform.eu

Wśród najnowszych designerskich metod podziału i wystroju przestrzeni, rosnącą popularnością cieszą się produkty marki Koziol. Panele ażurowe Koziol, to niewielkie, powtarzalne elementy wykonane z poliwęglanu. Moduły łączy się między sobą w trójwymiarowe nieregularne kształty sięgające od podłogi do sufitu, bądź w regularne, ażurowe płaszczyzny, za pomocą subtelnych, drucianych zaczepów. Fragmenty można komponować w zestawy jedno- lub wielokolorowe, dzięki jednakowej wielkości pojedynczych elementów.

Panele ażurowe Antoinette i Pip marki Koziol
Opracowanie: Koziol
Na podstawie: http://www.koziol-shop.de
Panele ażurowe Cherrie olive marki Koziol
Opracowanie: Koziol
Na podstawie: http://www.koziol-shop.de

Ażurowa i niezwykle lekka konstrukcja, doskonale sprawdza się w najróżniejszych rolach. Można zawiesić ją w zastępstwie zasłon okiennych, tuż przed ścianą - tworząc trójwymiarową dekorację, lub symbolicznie oddzielić różne funkcje w przestrzeni mieszkalnej. A jaki jest Twój pomysł na panele ażurowe we wnętrzu?
Na podstawie: www.projektoskop.pl
Opracowanie: A.B.
12-04-12 12:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.