Babie lato w salonie

Babie lato w salonie
Opracowanie: IMS GROUP
Na podstawie: IMS GROUP
Najjaśniejsza z barw sprawdza się nie tylko w pokoju dziennym. Biały kolor rozjaśnia sypialnię, gabinet, przedpokój, nadaje im lekkości i świeżości. Niczym babie lato - otula wnętrza.

Biel łatwo skomponować z innymi kolorami. Z wiadomą sobie subtelnością podkreśla ich obecność i wydobywa nasycenie. Pamiętajmy jednak, że białe nie oznacza przezroczyste. To pełnowartościowy kolor, który może grać w pomieszczeniu pierwsze skrzypce. Widać to wyraźnie na przykładzie kolekcji Corano, Kona i Madison marki Bydgoskie meble.

Nowoczesność na wysoki połysk
Lakierowane powierzchnie podkreślają barwę mebla. Szklane powierzchnie są z jednej strony kontynuacją wysokiego połysku, z drugiej zaś odcinają się swoim własnym kolorem od powierzchni białych frontów. Przeszklenia optycznie powiększają pomieszczenia, nadają lekkości bryłom mebli, przełamują monochromatyczny charakter wnętrza.

Sterylny ład
Czysta biel to nie przypadek, trzeba o nią dbać. Corano i Kona to kolekcje, które organizują dodatkowo przestrzeń swoją czytelną i oszczędną w wyrazie linią. Można pokusić się o stwierdzenie, że nowoczesne białe meble poddane są dyscyplinie: pozbawione zbędnych ozdobników i minimalistyczne. Przyciągają spojrzenie zdecydowaną formą i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, przykuwając uwagę domowników i gości.

Towarzyskie kontrasty
Biały kolor lubi kontrasty, co widać na przykładzie kolekcji Madison. Naturalne brązy, to nie tylko przyjemne dla oka połączenie barw ale i faktur. Drewniane elementy, które sąsiadują z matowymi, białymi bryłami mebli podkreślają często różne funkcję mebli. Takie zestawienie pozwala na zaaranżowanie zarówno nowoczesnego wnętrza, jak i klasycznych przestrzeni. Białe kolekcje stanowią dobre tło dla mocnych akcentów kolorystycznych, przełamujących stonowane barwy, otulają - niczym babie lato.
Na podstawie: Toolbox Creative Communications
Opracowanie: Filip Godecki
12-10-02 09:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.