Meble do salonu - wybierz swój styl

sofa
Opracowanie: ArtDecor24.pl
Na podstawie: ArtDecor24.pl
Meble do salonu to elementy, które powinny być przede wszystkim przyciągającą oko dekoracją. Nigdzie indziej, jak właśnie w tym pomieszczeniu, stanowią one produkt reprezentacyjny. Są oglądane przez gości oraz często przy różnych okazjach utrwalane, na przykład na rodzinnych fotografiach. Taki charakter mebli do salonu stanowi pewne zagrożenie, ale równocześnie ogromne możliwości.

Znajdź swój niepowtarzalny styl
Wielu z nas po oglądaniu folderów reklamowych, czy przykładów końcowych aranżacji i propozycji znanych projektantów uświadamia sobie, że wyposażenie wnętrz w wielu stylach, jest równie ciekawe i godne wykorzystywania we własnym domu. Trudno się zdecydować na jeden dominujący styl i wprowadzić go do danego pomieszczenia.
W konsekwencji często w takich sytuacjach powstaje pomieszczenie będące „mieszanką” kilku stylów. Poszczególne elementy nie bardzo do siebie pasują, jeden nie współgra z drugim, wzajemnie się wykluczają, przysłaniając swoje piękno. Efekt takich zabiegów jest opłakany! Pomieszczenie, w którym nie ma aranżacyjnego porządku trudno uznać za reprezentacyjne. Recepta jest tylko jedna – znaleźć jeden dominujący dla pomieszczenia styl i dobierać do niego konsekwentnie pasujące elementy.

Możesz zdecydować się na ekstrawagancję
kredens
Opracowanie: ArtDecor24.pl
Na podstawie: ArtDecor24.pl
Salon jest uniwersalnym pomieszczeniem, który ma służyć każdemu z członków rodziny, nie oznacza to jednak tego, że nie może być on zaplanowany w odważny sposób. Jedyna zasada, którą trzeba zachować to działanie pozwalające na spełnianie praktycznych funkcji mebli w salonie. Zanim kupimy kolejną zwykłą, przeciętną kanapę do salonu warto rozważyć inny wybór w postaci szezlongu w stylu empire, barokowego fotelu, czy sofy w stylu Ludwika XVI, które znajdziemy na przykład w sklepie Artdecor24. Decydując się na tego typu meble, wybieramy oryginalność i pozwalamy na wyróżnianie się naszego salonu na tle innych tego typu pomieszczeń w „typowych” domach.

Postaw na akcent
komoda
Opracowanie: ArtDecor24.pl
Na podstawie: ArtDecor24.pl
Można zdecydować się na oryginalne wykończenie salonu przy użyciu mebli stylizowanych na daną epokę. Jednak dla niektórych osób takie działanie będzie po prostu zbyt dużym wyzwaniem.

Dla osób, które mają ukształtowany choć w minimalnym stopniu zmysł projektancki poleca się zastosowanie w salonie jednego mebla, stanowiącego kontrapunkt dla pozostałych elementów wyposażenia. Doskonałym pomysłem jest postawienie na stylową witrynę lub regał, które wybrane w dość uniwersalnej odsłonie będą się bardzo dobrze komponowały z innymi meblami w salonie. Inny pomysł? Bardzo ciekawym sposobem jest ustawienie w salonie parawanu, który poza niezwykłym znaczeniem dekoracyjnym będzie spełniał również bardzo ważną funkcję użytkową. Sprawdza się zwłaszcza w tych salonach, w których z racji konieczności łączenia kilku ról, wskazane jest wydzielenie oddzielnej przestrzeni – na przykład na biurko, czy kącik dla malucha.

***
O firmie:
Sklep Artdecor24 oferuje stylowe meble, dekoracje wnętrz oraz ogrodów. W ofercie znajdziemy sekretarzyki, toaletki, komody i stoły w stylach Art Deco, Biedermeier, Shabby Chic, Kolonialnym, itp. oraz figury Veronese i słynne szkatułki Faberge.
Na podstawie: ArtDecor24.pl
Opracowanie: Emilia Markowicz
10-03-26 15:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.