Wynajem sprzętu budowlanego

walec
Opracowanie: Cramo
Na podstawie: Cramo
Budując dom, albo wykonując samodzielnie prace remontowe na naszej posesji, często ponosimy niepotrzebne koszty, np. związane z zakupem sprzętu budowlanego, który już nigdy więcej nam się nie przyda. Możemy go jednak wynająć. Takie rozwiązanie okazuje się opłacalne również dla dużych przedsiębiorstw, szczególnie w wypadku sprzętu przeznaczonego do bardzo specyficznych robót.

Nie tylko wśród przedsiębiorców w naszym kraju pokutuje przekonanie, że wszelkie dobra lepiej mieć na własność, niż wypożyczać. Nawet przysłowie mówi: „Dobry zwyczaj – nie pożyczaj”. Jednak, szczególnie w wypadku branży budowlanej, kupowanie wszystkich potrzebnych środków, to ogromny wydatek, a następnie – koszty utrzymania, przechowywania itd.

młot pneumatyczny
Opracowanie: Cramo
Na podstawie: Cramo
- Wyobraźmy sobie osobę prywatną, która remontuje dom i potrzebuje do pracy betoniarki albo agregatu – mówi Dariusz Orszulski, Operational Manager z wypożyczalni sprzętu budowlanego Cramo. – Zakup takiego sprzętu jest zupełnie nieopłacalny – nie dość, że płacimy za maszynę, która będzie używana tylko przez jakiś czas, to potem musimy ponosić koszty utrzymania i konserwacji lub odsprzedać ją za dużo niższą cenę, żeby urządzenie się nie zmarnowało. W wypadku wynajmu płacimy tylko za okres użytkowania sprzętu, a utrzymaniem i serwisem zajmie się wypożyczalnia – wyjaśnia.

Takie same zasady obowiązują nie tylko w przypadku niewielkich urządzeń (np. buław, sprężarek czy wiertarek), ale również przy wynajmie ciężkiego sprzętu (takiego jak walce drogowe, koparki i ładowarki), z którego korzystają profesjonalne firmy budowlane – przedsiębiorca nie musi zaprzątać sobie głowy naprawami wynajętych maszyn (jeśli tylko awaria nie nastąpiła z winy operatora). Oferta przewiduje fachowy serwis lub natychmiastowe podstawienie zastępczej maszyny, gdy naprawy nie da się wykonać na miejscu.

ogrzewacz
Opracowanie: Cramo
Na podstawie: Cramo
- Wynajem cieszy się szczególnym zainteresowaniem w wypadku maszyn do specyficznych, nietypowych prac – mówi Dariusz Orszulski z Cramo. – Przedsiębiorcy zaczynają dostrzegać, że bardziej opłaca im się wypożyczyć maszynę, której będą używać rzadko, niż kupować ją i później utrzymywać. Oczywiście ważnym czynnikiem jest też dostępność sprzętu – jeśli wypożyczalnia ma dużo dobrze wyposażonych oddziałów w różnych częściach kraju, to ani czas ani koszty transportu nie są obciążeniem – tłumaczy.

Dla przedsiębiorców ważna będzie także informacja, że wypożyczając sprzęt nie muszą się martwić o dopuszczenia dozorowe i przeglądy konserwatorskie, często związane z koniecznością utrzymywania dodatkowych etatów. Firma wynajmująca bierze również na siebie kwestie odpowiedzialności przed służbami bezpieczeństwa pracy.
Na podstawie: Inplus PR
Opracowanie: Jakub Bocian
11-05-24 09:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.