Jak zapewnić dziecku spokojny sen?

Przy kupowaniu wyprawki dla dziecka, należy zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy niemowlę zaczyna raczkować lub chodzić jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które niemowlę może ściągnąć i się skaleczyć.

Wychowanie małego dziecka wymaga nadzwyczajnej uwagi, a do tego dla wielu mam dochodzą obowiązki związane z z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Ponadto w trakcie zabawy może dojść do niebezpiecznego wypadku, maluch może stoczyć się z kanapy lub uderzyć się o meble. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest kojec dla dziecka. Istnieje wiele opinii, według których takie rozwiązanie ma wiele wad. Istnieją też te pozytywne i na szczęście jest ich większość , że kojec doskonale się sprawdza. Pani Natalia, mama półrocznej Hani, przyznaje, że kojec dla dziecka to duży komfort: „Mogę spokojnie zrobić obiad czy pranie, podczas gdy moja córeczka baraszkuje w kojcu. Mogę ją na chwilę zostawić samą, beż żadnej obawy, że coś jej się stanie.”

CebaBaby
Na podstawie: Cebababy.pl
Następnym plusem kojca jest opcja zakupu modelu z łóżeczkiem. Sama budowa również ma wiele korzystnych aspektów. Przede wszystkim kojec jest wysoki, dzięki czemu dziecko podczas przebywania w nim czy próby wydostania się nie wyleci i nie potłucze się. Posiada metalową budowę, co zabezpiecza przed przewróceniem, a dzięki miękkim obiciom dziecko nie podrażni sobie skóry. Każdy kojec ma dodatkowo wmontowane obrotowe kółeczka, dzięki czemu można go przestawiać i stawiać w różnych pokojach w domu.

Dodatkowym dodatkiem do kojca będzie pościel dla niemowląt. Przy jej zakupie, jednak należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Przede wszystkim trzeba dopasować pościel do wzrostu i wieku dziecka. Musi dawać komfort, wokół szwów nie powinno być guzików ani zamków błyskawicznych. W przeciwnym wypadku maluch mogłoby sobie zrobić krzywdę. Kolejny ważny punkt, to kwestie związane ze zdrowiem. Wyprawka dla niemowląt musi być ekologiczna. Jeśli dziecko jest uczulone trzeba zwrócić uwagę na to czym jest wypełniona. Nie może zawierać pierz lub innych wkładów wywołujących alergię. Kolor pościeli także jest ważny: nie może być za ciemny ani zbyt pstrokaty ponieważ będzie to rozpraszało uwagę malucha, co więcej ciemny kolor może się źle kojarzyć. W szukaniu idealnej wyprawki zdecydowanie pomogą katalogi znajdujące się w sklepach, a także strony internetowe sklepów.
13-04-02 15:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.