Skrzydlate zoo

Zimorodki, wróble, jerzyki czy kukułki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Przebywanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to wyjątkowa uczta dla ucha i oka. Przy dzisiejszym szybkim tempie życia nie zwracamy uwagi na to, co znajduje się za oknem czy na naszym balkonie, a toczyć się tam może pasjonujące życie ptasich istot.

Zima-niełatwy okres

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Opracowanie: Betafence
Na podstawie: Betafence
Zimowe miesiące to trudny czas na ptaków, szczególnie gatunków żyjących w miastach– mróz oraz utrudniony dostęp do pożywienia powodują, że zwiększa się pomiędzy gatunkami czy wewnątrz gromad rywalizacja. W konsekwencji doprowadzić może to do ostrej bitwy Z powodu której młode osobniki giną. Ważne w tym okresie jest karmienie ptaków, wystawianie smakołyków np. ziaren czy słoniny dzięki temu ptaki przeżyją trudny okres. Idealnym sposobem pomocy będą karmniki dla ptaków, można je ustawić za oknem lub postawić na balkonie.

Chrońmy ptasie schronienia

O tym, jak ważne są lasy i drzewa dla ptaków wiadomo już w szkole podstawowej. Degradowanie flory a także wycinanie drzew zaburza ich ekosystem, aby temu zapobiec musimy zapewnić im miejsce do składania jaj poprzez dbanie o domki lęgowe dla ptaków. Dzięki nim, będą mogły bezpiecznie złożyć jaja i wychorować potomstwo. Niestety często budki dla ptaków są niszczone przez bezmyślnych ludzi czy większe ssaki. Domki takie można zrobić samemu z desek czy kawałków drewna, nie wymagają one dużych umiejętności czy nakładów finansowych. Ptaki żyjące w miastach

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Opracowanie: Betafence
Na podstawie: Betafence
Gatunki ptaków przebywające w lasach mają lżejsze życie niż ich miejscy krewniacy. Rozwój cywilizacji i urbanizacji nie ułatwia ich egzystencji. Gatunki miastowe np. wróble czy gołębie przyzwyczaiły się do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie atmosfery oraz zatruwanie niezdrowymi odpadkami na pewno są niebezpieczne dla ich zdrowia.

Człowiek w obecnych czasach często zapomina o przyrodzie i zwierzętach, które istnieją obok nas. Często bez pomyślunku degradujemy faunę i florę nie biorąc pod uwagę konsekwencji, które mogą nas z tego powodu spotkać. Dokarmianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest kluczową formą pomocy.


Sprawdź też

Wybitny pomysł na wieczór we dwoje

Zakochani, Walentynki
Opracowanie: MSM Mońki
Na podstawie: MSM Mońki
Może się zdawać, iż w dobie Internetu, kiedy dojście do znacznej ilości gier jest darmowy sklepy internetowe z grami () nie będą się radowały nazbyt dużą zainteresowaniem. Jak się jednak okazuje, mają one tak interesującą i równocześnie tak bogatą ofertę, iż ludzie chętnie tu zaglądają i właściwie wciąż coś wyszukują. Możemy kupić gry edukacyjne dla dzieci, zręcznościowe dla troszkę starszych, sportowe dla calutkiej familii. Primo, nie będzie już zapotrzebowania przejmować się tym, że w naszym miejscu zamieszkania nie będzie tych gier na których nam zależy.
Na podstawie: sklep na pTAK!
Opracowanie: Krzysztof Haladyn
13-02-27 09:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.