Okna z drewna

Około dwadzieścia lat temu hitem były ramy okienne z plastiku i wszyscy jak jeden mąż zmieniali na nie poprzednie. Plastikowe okna mają naturalnie swoje pozytywy, ale mają i wady. To okna drewniane są najlepszym wyjściem.

Sprawdź też

Jakie schody są najbardziej odpowiednie?

ciekawe schody
Opracowanie: stepaganini
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co to za dom bez schodów? To znaczy, być może to trochę nieodpowiednio powiedziane, lecz zasadniczo schody są czymś standardowym. Zwróćmy uwagę, że nigdy w szczególności te wewnętrzne schody nie mogą sporo do życzenia. Rzeczywistość jest taka, iż zawsze czymś wielce istotnym jest to by dosłownie każdy szczegół związany ze schodami był po prostu w pełni dopracowany. Można w sumie powiedzieć, że jeśli codziennie, sporo razy, będziemy chodzili po schodach, czymś wielce oczywistym jest to by dbać o wszystko co ma jakikolwiek związek z akurat schodami. Trzeba mieć nadzieję, iż każdy doskonale zdaje sobie sprawę jak wielce ważną rolę w naszym domostwie mogą odgrywać ściany...


Okna połaciowe
Opracowanie: notafish
Naturalnie, są trochę droższe niż takie wykonane z plastiku, ale przede wszystkim zapewniają o wiele lepszą wentylację pomieszczeń. Konieczny jest tylko minimalny błąd w montowaniu plastikowych okien, by zahamowały one cyrkulację powietrza, tym samym przyczyniając się do zawilgocenia wnętrza. W oknach drewnianych ten problem nie ma miejsca gdyż drewno samo w sobie jest materiałem, który powietrze przepuszcza. Oczywiście nie mówimy tu o przeciągach.

Okna drewniane są także zdecydowanie ładniejsze. Nie ukrywajmy – jest to bardzo ważne kryterium wyboru okien, przecież wszyscy chcemy mieć piękny dom czy mieszkanie. Okna z plastiku są niezbyt estetyczne, przywołują na myśl skojarzenia z klocowatymi domami budowanymi w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Wielkie osiedla zastawione dokładnie takimi samymi klockami z pustaków, a każdy świecący dokładnie takimi samymi dzielonymi na trzy oknami z plastiku. Nie był to szczególnie przyjemny widok.

okna
Opracowanie: Schüco
Obecnie nowoczesne technologie wchodzą i na ten rynek. Możemy już kupić okna energooszczędne, które często montowane są w domach energooszczędnych. Są również odpowiednio odizolowane akustycznie, zatem nie powinniśmy mieć obaw, że w domu będzie panował hałas.

Dom to niezwykle istotna inwestycja w życiu. Zróbmy wszystko aby był dokładnie taki, jak chcemy. Nie powinniśmy się godzić na żadne ustępstwa. Okna z drewna są piękne, gwarantują odpowiednią wentylację, izolują od hałasu i nie trzeba ich będzie wymieniać przez długie lata dzięki nowoczesnym technologiom. Nie oszczędzajmy zatem na oknach, niech nasz dom będzie idealnym miejscem.
Na podstawie: Okna Wójcik
Opracowanie: Agata Kwiecień
13-01-11 10:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.