Nordyckie i germańskie barowe serwowanie

tace
Opracowanie: Stelton
Na podstawie: Stelton
Aromatyczny dym fajki, kusząco postukujące w grubym szkle kostki lodu, które zaraz zaleje strumień bursztynowej, pachnącej wrzosowiskami rocznikowej whisky, zmysłowe trzeszczenie wyprawionej, starej skóry wygodnego fotela, dębowe boazerie, ogromny kominek i grube, perskie dywany. Sceneria jak z klubu dla prawdziwych gentelmanów. Stworzyliśmy nastrój, w który świetnie wpasuje się przedmiot naszego zainteresowania i adoracji – dwie luksusowe, niepospolite tace ze stali szlachetnej.

Z drugiej strony za sprawą fenomenu pomysłowości współczesnych designerów i kultowych marek, które ceniąc najwyższą jakość i niebanalny styl, tworzą przedmioty w formach tak uniwersalnych, nie trzeba zasiadać w loży dla VIPów, by móc cieszyć się tacami z prawdziwego zdarzenia.

Piszemy o luksusowych i eleganckich tacach, bo w barze – również tym domowym, z pietyzmem wyposażanym w piękne kieliszki, profesjonalne korkociągi i akcesoria do degustacji trunków, nie może zabraknąć tacy, na pozór tak prozaicznego sprzętu. Nie stanowi zasadniczo problemu podanie gościom drinków bezpośrednio z barku do rąk. Ale – zmienia zupełnie wymowę rytuału fakt, że zaserwuje się drinki na eleganckiej tacy. Na niej, nie zaś bezpośrednio na stole, mogą stać butelki, wiaderka do lodu, szklanki, zakąski. Współczesna taca staje się integralnym elementem kultury degustacji trunków i zdobniczym detalem baru i stołu.

Chcemy zaprezentować Państwu dwie tace znanych światowych marek. Pierwsza, dzieło jednego ze znanych twórców duńskiej sztuki użytkowej, Erika Magnussena, współpracownika marki Stelton, zachwyca prostotą i wyszukaną, skandynawską elegancją. Taca minimalistów i ludzi sukcesu kusi swoją ascetyczną formą, sporą, bo aż 1.20 kg wagą i potężną 38 centymetrową średnicą. Taca Stelton składa się ze stalowej podstawy z niewysokim rantem i antypoślizgowej, gumowej wyściółki ze specyficznymi żłobieniami, które zapobiegają przesuwaniu się po tacy nawet wilgotnych butelek, czy szklanek. Tego powstałego w 1999 roku projektu nie trzeba rekomendować. Marka Stelton i nazwisko Magnussena mówią same za siebie.

tace
Opracowanie: Blomus
Na podstawie: Blomus
Druga z tac powstała z luksusowej, satynowanej stali szlachetnej. Dzieło niemieckiej marki Blomus, mistrza stalowych form, zachwyca specyficzną symetrią i intrygującą konstrukcją. Taca Trayan wygląda tak, jakby jej kiedyś rozłożone boczne ścianki właśnie ktoś postawił pionowo. Fascynuje fakt, że taca posiada wycięcia z obu boków, które nadają jej wizualnej lekkości. Płaszczyzna Trayana, płynnie układa się w kształt budzący skojarzenia z luksusowymi saniami. Całość tworzy ascetyczną, bardzo elegancką i wyszukaną formę.

Dzięki tacom projektu Steltona i Blomusa serwowanie drinków, wina i alkoholi nabierze zupełnie nowego wymiaru.

Ceniący ponadczasową elegancję rytuału serwowania drinków, sklep www.smakprostoty.pl, paląc cygaro, z upodobaniem sięga w kierunku tac Steltona i Blomusa, by delektować się aromatem markowej whisky.
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl
Opracowanie: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
09-12-07 13:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.