Jak remontować, to tylko z dobrym fachowcem!

Przy teraźniejszej sytuacji na rynku coraz ciężej decydujemy się na kupno nowego domu. Zmartwieni wolimy żyć skromniej i nie podejmować obciążających domowy budżet zobowiązań finansowych. Banki również mniej przychylnym okiem patrzą na pożyczkobiorców, którzy chcieliby wziąć 25-letni kredyt. Nie jest to taki problem znaczący jeśli mamy dom, inaczej, gdy zamierzamy się iść na swoje, nie jest to natychmiast do wykonania.


cegły
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Jeśli zatem nie można kupić mieszkanie, a obecne jest w stanie opłakanym, warto pomyśleć o oddaniu mu utraconego blasku. Pierwszą myślą jaka się pojawia jest remont. Jest to rozwiązanie o niebo tańsze niż kupno nowej nieruchomości. Dobrze remont umożliwi cieszyć się nam naszymi czterema kątami jeszcze przez następne lata.

Jak rozpocząć? Najlepiej od uszczegółowienia naszych potrzeb. Czy zamierzamy odświeżyć całość czy tylko wybrane pomieszczenia. Czy będzie miało to znaczenie na nasze umeblowanie czy też zakupy nowszych komód, regałów zostawiamy na kiedy indziej?

Docieplenie od wewnątrz
Opracowanie: Xella
Na podstawie: www.media.xella.pl
Następnie należałoby pomyśleć o właściwych majstrów. Weźmy dla przykładu usługi remontowe oferują nam tutaj cały repertuar specjalistów, którzy umieją zrealizować nasze największe oczekiwania: od malowania przez wykładanie kafelek po cyklinowanie (mocne drzwi przesuwne, lustra na wymiar i szkło Lacobel na stronie da-bud.pl). Wymienione tu remonty we Wrocławiu prowadzone są w dosyć atrakcyjnej cenie. Dziś albo trudno o dobrego fach majstra, albo mają oni rozplanowany terminarz z nawet kilkunastotygodniowym wyprzedzeniem.

Warto poczytać opinie na forach, poradzić się rodziny, być może mieliby dla nas jakieś złote spostrzeżenia co do firm, od których trzeba trzymać się z daleka. Następnym działaniem jest sprecyzowanie wymogów, na jakich nasi majstrowie będą zrealizować zlecenie. Warto to wziąć pod uwagę i rzeczywiście zastanowić się nad konkretnymi zapisami w umowie. Lepiej, aby nie wyszło, że pierwsza lepsza zamówiona z Internetu usługa remont nie jest do końca przeprowadzona, tak jak powinna być.
13-01-21 12:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.