Nakrywamy do świątecznego stołu

Świąteczne dekoracje stołu
Opracowanie: home&you
Na podstawie: home&you
W Święta Bożego Narodzenia w naszym domu nie może zabraknąć choinki, prezentów, śniegu... Ale ich najważniejszym elementem, bez którego świętowanie byłoby niemal niemożliwe, jest stół. Zadbajmy o to, by w te dni wyglądał naprawdę wyjątkowo.

To przy stole próbujemy dwunastu wigilijnych potraw, zasiadamy do świątecznego obiadu z rodziną, ustawiamy paterę z sernikiem i makowcem kiedy nasi przyjaciele wpadną na aromatyczną kawę. Dlatego właśnie jest on jednym z najważniejszych elementów podczas Świąt. Powinniśmy poświęcić czas na przemyślenie jego nakrycia oraz dekoracji, w czym pomoże nam home&you.

Potrawy odświętnie podane
Każde nakrycie stołu należy rozpocząć od obrusu lub serwety. Zgodnie z tradycją w Wigilię na stole powinien znaleźć się śnieżnobiały obrus, a pod nim na środku odrobina sianka. W kolejne dni Świąt możemy wybrać bardziej intensywne kolory, jak czerwień, brąz czy zieleń ze złotymi zdobieniami. Gdy pozostaniemy przy tradycyjnej bieli warto pod każdym talerzykiem położyć haftowaną serwetkę lub kolorową podkładkę. Będą one dodatkową ozdobą.

Świąteczne dekoracje stołu
Opracowanie: home&you
Na podstawie: home&you

Królewska zastawa
W te świąteczne dni poczujmy wyjątkową atmosferę także pod względem nakrycia stołu i wystawmy talerze, miseczki oraz serwis kawowy, których nie używamy na co dzień. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie biała zastawa, ewentualnie z delikatnym motywem dekoracyjnym. Pasująca do każdej aranżacji zawsze będzie wyglądać elegancko i stylowo. Oczywiście nie ma przeciwwskazań dla kolorowej zastawy, pamiętajmy jednak, że należy wtedy zachować umiar w dekoracjach na stole, aby całość nie wyglądała zbyt przesadnie. Pamiętaj także o tym, żeby przed nakryciem sprawdzić stan naszej zastawy oraz dokładnie wypolerować sztućce, kieliszki i szklanki.

Świąteczne dekoracje stołu
Opracowanie: home&you
Na podstawie: home&you

Szczegół doda smaku
Świąteczny stół z reguły prawie cały zastawiony jest potrawami, ale spróbujmy znaleźć na nim miejsce także na kilka dekoracji. Nie powinniśmy przesadzić, ale na pewno nie może zabraknąć, takich elementów jak: eleganckie obrączki na serwetki, wysokie świece, wianek lub stroik, a gdy wystarczy miejsca – figurka anioła lub św. Mikołaja. Ciekawą ozdobą mogą być również luźno położone bombki i mandarynki.
Na podstawie: Agencja Royal Brand PR
Opracowanie: Katarzyna Kowalska
12-12-18 11:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.