Przytulne wnętrze – nietypowe ściany

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Opracowanie: Knauf Sp. z o.o.
Na podstawie: Knauf Sp. z o.o.
Nietypowe projekty wnętrz świetnie łączą się z nowoczesnym stylem. Pole do popisu jest spore, dlatego efekt jest zależny od wyobraźni, ale też od poczucia stylu. Ściany to spore wyzwanie. Farba czy tapeta, a może lepiej ożywić inaczej dom?

W latach 90-tych nadeszła moda na tapety, które konkurowały z gustowną boazerią. Malowanie jest najbezpieczniejsze, daje też szansę błyskawicznej zmiany wystroju, kiedy znudzi nam się kolor. Przestaliśmy też obawiać się soczystych kolorów i testowanie kolorów na ścianach jest już normą. Pomarańczowo-czarna kuchnia jest ekstrawaganckim konceptem, chociaż takie kompozycję da się zobaczyć osobiście, nie tylko w Internecie.

Drzewo na ścianie

Coraz popularniejsze stają się naklejki na ścianę. Awangardowe kształty, secesyjne bratki albo pokrętne drzewka w odważnym kolorze. Należy jedynie zdecydować się na centralne miejsce i w kilka chwil ozdobić je ładnym wzorem – równie błyskawicznie można się go pozbyć. W pokoikach dziecięcych, tuż nad spaniem można umieścić misia z ulubionej dobranocki i konstruować wesołe historie z wybranymi zwierzątkami. Dzięki naklejkom można też zamienić pokoik najmłodszych w kolorową łąkę.

Artystyczna fotografia

Fototapety kojarzą się znowu z XX wiekiem i nieśmiertelną meblościanką, zdecydowanie obecnie nie muszą pokazywać jelenia na rykowisku. Dzisiejsza fototapeta może przedstawiać to, czego chce klient. Miłośnicy wyjątkowych zdjęć chętnie wybiorą oczywiście najlepsze fotografie makro {przyrody|natury| lub zdjęcie panoramiczne tętniącego życiem miasta, co ładnie komponuje się ze stylem industrialnym. Dziwne obrazy nie powinny wypełniać całej, największej ściany, idealnie, by wprowadzono je jako główny akcent, ale również z dobranym kolorem farb.

Panele szklane

W łazience i kuchni rzeczywiście nie musi panować glazura. Panele ze szkła to dobra propozycja dla wymagających. Między zlewem a szafkami można zamieścić sobie owocowe zdjęcia lub rustykalne wzory na szklanych płytach. W łazience takie szkło w kolorze intensywnego, odpowiednio podsycone światłem, może zrobić niezłe wrażenie na gościach. To zdecydowanie pomysł dla kochających elegancję i przy okazji lekką ekstrawagancję.
Opracowanie: B.S.
12-12-18 10:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.