Nowoczesne kominki naścienne

Kominek naścienny Burbank
Opracowanie: Optiflame
Na podstawie: Optiflame
Mieszkanie o małym metrażu wymaga przemyślanej aranżacji, będącej kluczem do stworzenia praktycznego, przestronnego wnętrza. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w domu jest zagospodarowanie ścian. Nowoczesne kominki naścienne Burbank i Redway marki Optiflame świetnie sprawdzą się w tej roli, wyróżniając się dodatkowo eleganckim designem oraz rewolucyjną technologią Opti-Myst®.

Zagracony dom to zagracony umysł- tak mawiają Chińczycy. W myśl zasady Feng Shui w naszych czterech kątach, zwłaszcza tych o niewielkiej powierzchni, powinny znaleźć się najbardziej niezbędne meble i dodatki, co zapobiega gromadzeniu się kurzu i ponadto wpływa pozytywnie na samopoczucie domowników. Otwarte przestrzenie, unikanie, mówiąc kolokwialnie, bibelotów to zasady minimalizmu, bardzo cenionego przez współczesnych architektów. Nowocześnie urządzone wnętrza, często sprawiające wrażenie pustych, nie muszą jednak bić chłodem. Wystarczy atmosferę ocieplić poprzez kominek elektryczny i widok iskrzących się języków ognia, które rozgrzeją każdy, nie tylko zimowy wieczór.

Nowoczesne piękno
Kominek naścienny Burbank
Opracowanie: Optiflame
Na podstawie: Optiflame
„Mniej znaczy więcej”, to słowa modernistycznego architekta Van der Roche, które do dzisiaj świetnie określają nowoczesną stylistykę. Prostota, otwarta przestrzeń, jednolita paleta barw głównych, teatralne oświetlenie, minimalistyczny design to charakterystyczne cechy modernistycznego nurtu. Modele Burbank i Redway marki Optiflame swe modernistyczne cechy uwidaczniają na dwóch płaszczyznach – wyróżniają się szykowną formą oraz sprytnym montażem naściennym, który pozwala na zaoszczędzenie miejsca w domu, a tym samym stworzenie przestronnego wnętrza, bez zbędnych wyrzeczeń. Dodatkowo, przykuwają one wzrok swą elegancką, czarną kolorystyką oraz ciekawymi wzorami. Redway to kominek o wymiarach 700x760x182mm, którego błyszcząca prostokątna obudowa sprawia wrażenie trójwymiarowej. Natomiast nieco szerszy kominek Burbank (wielkość 700x940x182mm) zwraca swoją uwagę paleniskiem w kształcie łzy, które pięknie eksponuje widok iskrzącego się ognia. W nowoczesnych modelach Burbank i Redway marki Optiflame nie mogło także zabraknąć w pełni trójwymiarowego efektu płomienia i dymu Opti-Myst® oraz paleniska, realistycznie odzwierciedlającego płonące polana.

„Forma wynika z funkcji”
Kominek naścienny Redway
Opracowanie: Optiflame
Na podstawie: Optiflame
Burban i Redway marki Optiflame to kominki nowoczesne w każdym calu. Dzieje się tak za sprawą nie tylko minimalistycznego designu, ale i zastosowanej w nich technologii. Modele te poszczycić się mogą bardzo łatwą i komfortową obsługą, bowiem są one zasilane prądem za pomocą kabla z wtyczką, a co więcej regulowane poprzez pilot zdalnego sterowania. Każdy z domowników będzie zatem mógł włączyć lub wyłączyć urządzenie bez specjalnego wysiłku. Burbank i Redway wyposażone zostały także w termowentylator sterowany za pomocą termostatu, co umożliwia dostosowanie temperatury pomieszczenia do naszych potrzeb. Aspekt ten nabiera szczególnego znaczenia podczas jesiennych i zimowych wieczorów, kiedy to często dogrzewamy za pomocą kominka dość spore powierzchnie. Natomiast na upalne dni zapewniono możliwość obserwowania realistycznego efektu płomienia, imitującego płonące polana, z pominięciem funkcji grzewczej. Oznacza to, iż będziemy mogli cieszyć się widokiem iskrzącego ognia bez niepotrzebnego ogrzewania mieszkania.

Styl nowoczesny, który urzeka swą czystą formą i elegancją, bardzo często sprawia jednak wrażenie oziębłego i bezosobowego. Nowoczesne, naścienne kominki Burbank i Redway marki Optiflame pomogą ocieplić modernistyczny charakter wnętrza, zachowując przy tym pasujący do stylu design, a także maksymalnie oszczędzając upragnioną przestrzeń.
Na podstawie: Fly PR
Opracowanie: Beata Czarkowska
11-12-06 12:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.