Blacha twarda jak głaz

budowa
Opracowanie: XELLA Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: XELLA Polska Sp. z o.o.
Do wytwarzania maszyn i urządzeń używana jest stal trudnościeralna o ogromnej wytrzymałości oraz wysokim stopniu ścieralności i udarności. Blachy trudnościeralne znajdują zastosowanie przy produkcji kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych maszyn wyspecjalizowanych w robotach ziemnych, części maszyn górniczych i betoniarek, które podlegają zużywaniu, konstrukcji platform, a także podajników, lejów i czerpaków koparek.

hardoxTego typu materiał umożliwia nowoczesne, precyzyjne projektowanie oraz obniżenie masy produktów, co sprawia, że poprawia się ich efektywność energetyczną. Różne typy stali trudnościeralnej mają odmienną charakterystykę zaleznie od celu, w jakim są używane. Dostępne są odmiany oferujące odporność na tarcie wzdłużne, wykorzystywane na przykład w lemieszach i łyżkach koparek i ładowarek. Inne typy utwardzają się podvczas pracy i stosowane są w kopalniach, cementowniach czy kamieniołomach. Jeszcze inne, wytrzymałe na wysoką temperaturę, stosowane są w warunkach bardzo wysokiej ścieralności - hartowane w wodzie wykorzystywane są do produkcji nożyc, pogłębiarek czy maszyn rolniczych. Blachy trudnościeralne aby sprostać wymogom rynku, powinny być również łatwe do spawania i proste w obróbce.

budowa
Opracowanie: Times Square Public Relations
Na podstawie: Times Square Public Relations
Stal trudnościeralna Hardox 400 można ciąc laserem, plazmą, palnikiem tlenowym lub strumieniem wodnym z elementami ciernymi. Blacha Hardox 600 uzyskuje swoje wyjątkowe właściwości dzięki wykorzystaniu bardzo skomplikowanego procesu hartowania. Blachy te poddaje się kontroli topograficznej sprawdzającej ich płaskość. Wyniki tych analiz przechowywane są w hucie i mogą stanowić istotne źródło wiedzy dla producenta narzędzi ze stali trudnościeralnych, a także dla użytkownika tych narzędzi.


Sprawdź też

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce, czyli w jaki sposób seniorzy znajdujący się na emeryturze i radzą sobie z nadwyżką wolnego czasu

seniorzy
Powody zespołu nadpobudliwości psychoruchowej bywają skomplikowane. Na pojawienie się symptomów ADHD posiadają wpływ skłonności genetyczne, a również wystąpienie szczególnych elementów zewnętrznych. Nie zostały zaplanowane takie formy terapii, które prowadziłyby do całkowitego wyleczenia ADHD. Większa część maluchów potrzebuje terapii psychologicznej i wsparcia w życiu z z tą przypadłością.
Opracowanie: Arek
13-02-22 10:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.