Trendy na rynku sprzedaży domów

Od zeszłego miesiąca na rynku domów na sprzedaż obserwujemy oznaki krachu. Nie jest to optymistyczna wieść dla firm pośredniczących i osób, które chcą w krótkim czasie i opłacalnie wystawić nieruchomość. Jest to za to wspaniaławiadomość dla każdego, kto chce upolować domek w mocno przystępnej cenie!
W czasie kiedy ceny lokali w budynkach bardzo powolnie zniżają się, domy na sprzedaż tanieją co raz szybciej. Sprzedający czasem zmniejszają ceny aż o 50 procent, w poszukiwaniu nabywców. Bonusowym utrudnieniem jest ostatnie zwiększenie stóp procentowych przez władze finansowe. kredyty są co raz droższe, więc nabywców jest mniej. Sprowadza to kłopoty na tych, którzy traktowali domy jednorodzinne jako inwestycje. Obecnie są często zmuszani wystawiać dom na sprzedaż poniżej wartości.

Z rynków nieruchomości Warszawa wydaje się jednym z najmocniej opłacalnych dla wszystkich posiadających pieniądze na zakup. Ogłoszeń w stolicy jest kilkadziesiąt razy więcej niż chętnych. W pozostałej części Polski ceny domów nie spadły jeszcze do rekordowych pułapów, więc każdemu chętnemu poleca się cierpliwość.
Prognozuje się, że w związku z małym popytem, w końcu runą one w dół.

Przy łowieniu okazji warto skorzystać z pomocy doświadczonych pośredników. Spory koszt zatrudnienia specjalisty rekompensuje wiele zalet. Po pierwsze, szukanie domu nie zajmuje nam czasu. Secundo, zdając się na wiedzę specjalisty, unikniemy wielu złych decyzji przy zakupie nieruchomości. Po trzecie, pośrednik orientuje się w jakim miejscu i jakim czasie szukać najcenniejszych gratek. I wreszcie, zatrudnienie zdolnego pośrednika to gwarancja bezpieczeństwa zakupu.


Sprawdź też

Czy nabycie mieszkania we Wrocławiu to sprawdzony patent na inwestowanie w nieruchomości?

mieszkania
Opracowanie: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Zepsuję trochę dramaturgię i natychmiast odpowiem na pytanie postawione na rozpoczęciu mojego artykułu - oczywiście, że tak. A dlaczego mieszkania we Wrocławiu są tak opłacalne jako solidna inwestycja? Pomyślmy więc razem i wymieńmy przyczyny opłacalności.
Na podstawie:
12-06-11 16:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.