Spacer po ogrodzie: kamienne alejki

Kamienne alejki w ogrodzie
Opracowanie: ROGALA
Na podstawie: ROGALA
Zbliżająca się z każdym dniem wiosna sprzyja długim spacerom i odpoczynkowi wśród budzącej się do życia przyrody. Równie ważne, jak wiosenny klimat nad głową, jest to, co pod naszymi stopami. Jak zbudować drogę do magicznego ogrodu?

(R)Ewolucja ogrodowa
Małe grządki i nieśmiałe ogródki domowe coraz częściej ustępują miejsca fantazyjnym kompozycjom roślinnym. Wynika to z tęsknoty za czystą naturą, tak trudną do znalezienia w sercu miasta. Współcześni projektanci ogrodów ogromną wagę przykładają do spójności aranżacji, a także jej naturalności. Stąd tak wiele w nich kamiennych elementów, które idealnie komponują się z tętniącym życiem i zielonym krajobrazem.

Kostka, kamień, płytki
Kamienne alejki w ogrodzie
Opracowanie: ROGALA
Na podstawie: ROGALA
Wybór materiału zależy przede wszystkim od tego, jakie funkcje ma spełnić alejka i jaki jest jej kształt – podkreśla Wacław Gawroński, ekspert firmy Rogala. Proste, ogrodowe szlaki idealnie wypełni foremna, geometryczna płyta czy kostka ogrodowa. Wijące się ścieżki, pełne zakrętów i niezbadanych zakamarków, najlepiej wyłożyć nieregularną płytą, różnokształtnymi kamieniami lub drobnymi łupkami. Jeśli weźmiemy pod uwagę szeroki wybór rozmiarów, grubości i faktur tego surowca, nasza alejka ogrodowa stanie się oryginalną mozaiką prowadzącą gości do naszego domu.

Ogrodowa sceneria
Kamień budujący ścieżki w ogrodzie to nie jedyne miejsce, w którym możemy go zastosować. Idealnie nadaje się na materiał schodów ogrodowych, obrzeży basenów czy wykończenia tarasów.
Kamienne alejki w ogrodzie
Opracowanie: ROGALA
Na podstawie: ROGALA
Warto zadbać o bezpieczeństwo użytkowników i zastosować materiał antypoślizgowy i odporny na mrozy: granit, łupek, trawertyn i piaskowiec – mówi ekspert firmy Rogala.

Walory estetyczne oraz trwałość kamienia sprawiają, że coraz częściej gości w przydomowych, roślinnych oazach. Jeszcze przed nadchodzącą wiosną możemy zaczarować swój ogród i odkryć w nim zupełnie nowe, nieznane i tajemnicze ścieżki.
Na podstawie: Toolbox Creative Communications
Opracowanie: Barbara Jagoda
13-02-15 14:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.