Nowoczesna aranżacja wnętrz – to proste

Zaznaczam od razu, ten artykuł został nakreślony przez faceta i dla faceta. Dla pań będzie przesadnie uproszczony, dla projektanta wnętrz nawet prymitywny. Ja jednak mam na celu ułatwić panu, który jest odpowiedzialny za dekorowanie mieszkania samodzielnie, ciężki temat, jakim jest wystrój wnętrz.

Aranżacja wnętrz
Na podstawie: www.homplex.pl
Najpierw trzeba pomyśleć o ogólnej idei. Domyślam się, że zapewne nie odróżniasz, jak ja, dużej liczby kolorów. Prościej będzie stosować podział na kolory ciepłe-zimne. To istotne w momencie, gdy nakreślamy koncepcję naszego domu. Aranżacje wnętrz potrafią być bardzo praktyczne, minimalistyczne. Taki wystrój kojarzy się z nowoczesnością i czystością. W celu uzyskania takiego rezultatu, nie obejdzie się bez chłodnych barw – beżu, srebra, stali. meble kup proste, solidne, a zarazem silnie funkcjonalne. Skromne zapełnienie pokoju ma spowodować, że będzie sprawiał wrażenie przestronnego. Z tego, z czego mają być wykonane meble polecam szkło i metal. Mieszkania tą manierą zaaranżowane mogą niestety niektórym wydawać się mało przytulne.

Dlatego istnieje inna opcja. Design pokoju można stworzyć, malując głównie barwami letnimi, czyli czerwienią, słonecznym i zielenią. Zakątkiem, który bez wątpienia musi być najbardziej przytulnym w mieszkaniu, jest sypialnia. Na drugim miejscu można postawić łazienkę, jako pomieszczenie intymne. Modne są aranżacje łazienek w formie czysto funkcjonalnej, jednak nie polecam takiego designu. Nie zapomnij za to o ważnej kwestii w aranżacji łazienek – muszą być dobrze oświetlone i nieprzeładowane, aby w ciemności nie wpadać na sprzęt i meble.

Sprawdź też

Gdy urządzamy własną sypialnię, starajmy się docenić akurat polskich producentów!

MebleMagnat
Opracowanie: MebleMagnat
Na podstawie: MebleMagnat
Artykuł na temat urządzania swojej sypialni. Jeżeli kogoś jakoś interesuje to by przykładowo wymienić meble, ale także dywan czy oświetlenie, bez cienia wątpliwości będzie w stanie niemało się z owego artykułu dowiedzieć. To tak naprawdę zastanawiające, że chociaż mamy w dzisiejszych czasach tak sporo najróżniejszych poradników, dobrze napisanych, to jednakowoż tak czy siak często tak jakby akurat nasze sypialnie nie cechują się zbytnio ładnym wyglądem.


Projektując kuchnie, pochyl się nad modnym ostatnio konceptem zintegrowania jej z salonem-jadalnią. Aneks kuchenny od reszty salonu oddziela się funkcjonalnym barkiem. Słabą stroną mogą się okazać aromaty kuchenne, które potrafią drażnić wrażliwe nosy. Wtedy koniecznie zainwestuj w dobry okap i wentylację.

To już wszystko. Oby po lekturze aranżacje wnętrz stały się choć minimalnie prostszym dla ciebie tematem.
12-07-09 13:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.