Jakie ozdoby będą dobrze wyglądać w naszym mieszkaniu?

Aby zapomnieć o niewygodach, brudzie oraz nakładzie pieniężnym remontu, trzeba być twardym, wytrzymać do końca, kiedy wnętrza są odświeżone i gotowe do najmilszego etapu prac - dekoracji. Aby uatrakcyjnić wystrój warto pomyśleć nad wyborem dekoracji ściennych, takich jak fototapety, obrazy lub naklejki. Na które z nich się zdecydować?


salon
Opracowanie: Pixers
Na podstawie: Pixers
Dzieła malarskie
Ich zaletą jest nieduży rozmiar i mobilność, dzięki czemu łatwiej je zmienić albo przewiesić. Dzięki odpowiedniej oprawie i celnym doborze grafiki wnętrze uzyska przytulny nastrój. Za sprawą fotografii elektronicznej, zaawansowanej obróbce graficznej i technice, na płótnie może znaleźć się również osobiście zrobione zdjęcie. Obraz drukowany na płótnie ze zdjęcia musi aczkolwiek mieć dobrany rozmiar i rozdzielczość.

Tapety na ścianę

Fototapety, w przeciwieństwie do obrazu, bez wątpienie trudniej przenieść na inną ścianę, dlatego ich wybór winien być przemyślany. Wielkoformatowa grafika dobrana stylistycznie do wystroju wnętrza robi imponujące wrażenie. Z pewnością zostanie zauważona przez bliskich. Fototapety ze zdjęcia oraz tradycyjne mogą upiększać ściany, drzwi, fronty mebli, a także przestrzenie między szafkami stojącymi i wiszącymi w kuchni. Niektóre rodzaje materiałów, które służą do produkcji fototapet są trwale na oddziaływanie wilgoci i poplamienia. Dlatego też można je zastosować w pomieszczeniach szczególnie narażonych na wpływ wilgoci, np. w toalecie lub w kuchni.

Naklejka Rilievi Fiorentini
Na podstawie: www.bmpolska.com
Naklejki
Naklejki na ścianę są delikatną formą ozdoby. ornamenty z reguły drukowane są na półmatowej folii i przykleja je się jak tatuaż do nawierzchni ściany. Kształt ozdoby trzeba dobrze dobrać do miejsca, w którym mamy zamiar ją przylepić. Naklejki są urocze, mają półmatową nawierzchnię i nie odbijają promieni, dzięki czemu delikatnie wtapiają się w strukturę podłoża.

Nie należy bać się zmian i ośmielić na coś spontanicznego. Pamiętajmy, że śmiała dekoracja nie musi być eksponowana na stałym miejscu do kolejnego wielkiego remontu. Naklejki i fototapety w łatwy sposób zdjąć, bez uszkodzeń powierzchni, do której zostały przyklejone. Poza tym niektóre fototapety na ścianę można nie tylko ściągnąć, ale przykleić ponownie w nowe miejsce.


Poznaj ofertę Dimlab:

Wyświetl większą mapę
Na podstawie: Firma D&M
12-09-10 17:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.