Jak pozbyć się śniegu?

Dużo meteorologów uważa, że przyszła zima będzie wyjątkowo śnieżna. To bez wątpienia świetna zapowiedź dla najmłodszych, którzy lubią rozrywki, takie jak saneczkarstwo czy wojny śnieżkami. A nie wyłącznie dzieciaki mogą się ekscytować białym puchem spadającym z nieba, gdyż dorośli też doceniają atmosferę ośnieżonej Wigilii.

domy wielorodzinne   zima
Opracowanie: erix!
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lecz śnieg to również duży ambaras dla właścicieli wilii. Usuwanie śniegu z okolicy domu to przykry obowiązek, który nierzadko łączy się z bólem krzyża i ranami na rękach. Producenci zimowych akcesoriów mają dla odśnieżających trochę ciekawych ofert. Zobaczmy, do czego przydaje się chlorek magnezu.

Chlorek magnezu to bardzo praktyczny związek chemiczny, który silnie wchłania wodę. Ta jego niezwykła przypadłość powoduje, że świetnie pasuje do odśnieżania dużych połaci powierzchni. Jest zdecydowanie efektywniejszy niż zwykła sól, znakomicie rozpuszcza lód. Trzeba mieć na uwadze, że zwykła sól silnie niszczy wszelkie powierzchnie, zatem jeżeli zależy ci na estetycznym chodniku przed domem, chlorek magnezu stanie się trafnym zakupem. Oprócz tego jego użycie może znacząco oszczędzić pracowitych godzin z łopatą w dłoni. Chociaż łopaty fiskars (przejdź do sklepu e-hortico.pl) są tu wyjątkiem od tej reguły i świetnie działają razem z chlorkiem.

Zima w ogrodzie
Opracowanie: Husqvarna
Na podstawie: Husqvarna
Świetnym zakupem dla tych, co nie mają ochoty i czasu, by latać z łopatą, jest odśnieżarka Stiga (www.e-hortico.pl/pl/p/Stiga-Snow-Cube-Odsniezarka-spalinowa/4308). To porządna firma, która produkuje użyteczne urządzenia czyszczące ze śniegu. Odśnieżarki są sprzedawane w różnorakich typach. Najmniej hałasującym i najlżejszym sprzętem jest odśnieżarka na prąd. Jeśli potrzebujesz sprzętu, który ma większą wydajność silnika bądź decydujesz się czyścić w rejonie, w którym nie ma pobliskiego źródła prądu, powinieneś zastanowić się nad kupnem spalinowej odśnieżarki Stiga.

Na podsumowanie wpisu jeszcze trochę o tym, że w czasie zimnych dni należy zadbać o kwiaty w domu bądź przydomowym ogródku. W tym sezonie słońce znajduje się bardzo nisko nad horyzontem, więc kwiaty dostają tylko odrobinę światła. Aby zwiększyć fotosyntezę roślin, dobrze jest nabyć dobre nawozy zimowe (http://e-hortico.pl/pl/p/AGRECOL-Zimowit-forte-0,35l/196">http://e-hortico.pl/pl/p/AGRECOL-Zimowit-forte-0,35l/196).
Na podstawie: e-hortico.pl
Opracowanie: S.S.
12-12-04 20:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.