Meble z litego drewna

Meble z litego drewna
Opracowanie: www.klose.pl
Na podstawie: www.klose.pl
Projekty stawiające na dobry, prosty design, wykorzystujące walory użytkowe szlachetnego drewna to jeden z dominujących obecnie trendów we wzornictwie. Wśród nich wyjątkowe miejsce przypada meblom z litego drewna. Upływ czasu nie odbierze im nic z piękna i funkcjonalności. Podobnie jak wino …z biegiem lat nabierają smaku, szlachetnej „nuty”, której próżno szukać w meblach ze szkła czy stali.

Ciepłe, przyjazne dla człowieka – magia drewna urzeka od wieków, inspirując kolejne pokolenia mistrzów meblarstwa. Po latach fascynacji surowym minimalizmem czy wyrafinowanym eklektyzmem, eksperymentowania z formą i materią, design bliski natury ponownie wraca, tym razem w udoskonalonej wersji. Nowe propozycje są głęboko przemyślane – to projekty wnoszące do codziennej rzeczywistości użytkowników piękno szlachetnej materii i wygodę. Wśród rozwiązań inspirowanych naturą wyjątkowe miejsce przypada meblom stworzonym z litego drewna. Nie sposób ich pomylić z innymi - oryginalne piękno surowca uwidacznia się w każdym szczególe. Jednak „piękno” tych kolekcji nie sprowadza się tylko do doznań estetycznych. Nowe propozycje czerpią to co najlepsze z nowoczesnych technologii, czy innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, dzięki czemu powstają funkcjonalne meble, stworzone do komfortowego życia i relaksu.

Stworzona z litego drewna dębu „dzikiego” lub buku twardzielowego kolekcja K9 firmy klose to propozycja dla tych, którzy doceniają wartość designu, jako elementu przyjaznego człowiekowi, bliskiego sztuce i rzemiosłu. Proste, geometryczne kształty mebli nie poddają się stereotypowym ocenom. Miękkie fale frontów przełamują rygor nowoczesnej powściągliwości - sprawiają, że zwarte bryły pomimo masywności są niezwykle efektowne i niebanalne. Surowe piękno naturalnej materii podkreśla dodatkowo zastosowana technika wykończenia.

Meble z litego drewna
Opracowanie: www.klose.pl
Na podstawie: www.klose.pl
Wyjątkowy design kolekcji idzie w parze z walorami użytkowymi mebli. Wytrzymała konstrukcja szuflad, solidne półki z litego drewna - nawet przy dużych obciążeniach nasza zastawa stołowa będzie w pełni bezpieczna. Kolekcję K9 zaprojektowano z dbałością o najmniejszy szczegół, z uwzględnieniem rozwiązań konstrukcyjnych zwiększających bezpieczeństwo użytkownika. Ergonomicznie wyprofilowane oparcia krzeseł idealnie podtrzymują kręgosłup, pomagając w zachowaniu jego przybliżonych, fizjologicznych krzywizn. Rozwiązania ułatwiające użytkowanie są praktycznie niedostrzegalne, jednak to właśnie one poprawiają jakość naszego życia, sprawiają, że żyjemy wygodniej i bezpieczniej.

Indywidualizm, różnorodność i urozmaicenie sprawiające, iż każdy może znaleźć coś dla siebie – stały się kwintesencją współczesnego stylu, również w odniesieniu do propozycji inspirowanych naturą. Wśród mebli z litego drewna oprócz projektów na wskroś nowoczesnych znaleźć można kolekcje, które z łatwością wpiszą się w klimat wiejskich posiadłości, czy sielskich dworków. Pozbawione wyszukanych zdobień, z powodzeniem łączą tradycję z tym co aktualne zawsze. A dzięki starannie przemyślanym detalom są niezwykle efektowne. Jednym z takich programów jest, wykonana z litego drewna brzozy, linia Windsor firmy Klose. Angielska z nazwy, z przekorą nawiązuje do klimatu Prowansji. Świeża, odrobinę romantyczna, ciepła i przytulna. To kolekcja, która wnosi do codziennej rzeczywistości użytkowników atmosferę relaksu i wygody.

Kolekcje z litego drewna, to nie tylko propozycje głęboko przemyślane pod względem estetyki czy funkcjonalności, ale także konkretne walory użytkowe wynikające z samych cech drewna jako surowca. Drewno – przyjemne w dotyku, niepowtarzalne z wyglądu, jako materiał naturalny jest również bezpieczne dla człowieka, a przy tym trwałe. To materiał konstrukcyjny pod każdym względem wyjątkowy…
Na podstawie: Case in Point PR
Opracowanie: Aurelia Nowik
11-12-09 09:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.