Co ważniejsze: dobre łóżko czy drogi materac?

Po wielogodzinnej pracy i zawodowych stresach każdy marzy o spokojnym śnie w superwygodnym szerokim łóżku w odseparowanej od hałasów sypialni. Naukowcy dowiedli, że to właśnie optymalny pod względem długości sen przy utrzymaniu prawidłowego ułożenia ciała jest podstawą regeneracji, prawidłowych procesów pamięci i naszego zdrowia. Do indywidualnego wyboru pozostaje, czy optymalne warunki snu zapewni nam pościel satynowa czy z nakrochmalonej bawełny.

Jednak podstawą idealnego wypoczynku są materace do spania, wykonane z wyselekcjonowanych produktów i harmonizujące z nimi dostatecznie duże łóżko, którego mocna rama i właściwie zamontowany stelaż nie spowodują odkształcenia się materaca, umożliwiając mu cudowne działanie na nasz układ kostny i mięśniowy. Jeśli już mamy łóżko, należy dostosować ciężar nowego materaca do jego ramy. Idealnie jednak, jeśli planujemy zakup nowego łóżka, bo wtedy możemy bez żadnych ograniczeń wybrać satysfakcjonujący nas materac, którego łóżko będzie stylowym dopełnieniem.

Sprawdź też

Nowości w sklepie zoologicznym czyli czego potrzebują nasze zwierzaki.

pies
Opracowanie: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Etap kiedy w sklepach zoologicznych zaopatrywaliśmy się tylko w pokarm dla psów czy kotów i akcesoria dla gryzoni lub artykuły wędkarskie już dawno jest za nami. Nowocześni posiadacze pupili – psa, kota, chomików czy papug i żółwi są o wiele bardziej wybredni. kolie zamiast obroży, wymyślne drapaki, transportery przypominające małe domki czy posłania naśladujące swoim wyglądem prawdziwe łóżka to jedynie czubek góry lodowej zoologicznego wyposażenia.


Podstawa to solidny sprzedawca

SULTAN FLOKENES
Opracowanie: www.ikea.pl
Aby kupić idealny materac, powinniśmy odwiedzić profesjonalny sklep meblowy z osobnym działem poświęconym wyłącznie łóżkom i profesjonalnym materacom. Tego typu sklepy łatwo znajdziemy w dużych aglomeracjach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. hasło: sklep meblowy Kraków i jako wynik dostaniemy ich listę.

Fachowy sklep (www) nie sprzedaje produktów jednej firmy, więc sprzedawca pomoże nam dostosować jakość materaca do naszych możliwości finansowych, gdyż w przypadku tych produktów jakość zależy od ceny. Paradoksalnie jednak lepiej sprawić sobie superkomfortowi materac, a zdecydować się na średniej klasy łóżko. Aby mieć gwarancję, że kupiony przez nas łóżko będzie pasowało do wystroju naszych wnętrz bez względu na zmiany aranżacji, wybierajmy lepiej łóżka drewniane, bo takie możemy szybko dostosować do naszych ewaluujących gustów, stosując różne barwne lakiery.

A może materac sprężynowy?

łóżko
Opracowanie: Fabryka materacy Janpol
Na podstawie: Fabryka materacy Janpol
Idealny materac nie powinien być zbyt twardy, bo może to negatywnie wpłynąć na nasze krążenie i powodować poranne zdrętwienie mięśni. Dlatego ważne jestwypełnienie wewnętrzne materaca – pianka poliuretanowa, włókna kokosowe, filc czy inny wypełniacz. Pokrowiec materaca powinien być wyprodukowany z łatwej do czyszczenia bawełny i być zdrowy dla alergików. Jeśli decydujemy się na materac sprężynowy, zdecydujmy się raczej na typ kieszonkowy, a nie bonelowy.

Sprężyny w takich modelach mają małą średnicę, a każda jest umieszczona w niezależnej kieszonce, co powoduje, że pracują każda niezależnie, zapewniając optymalną sprężystość. Pamiętajmy: im więcej sprężyn przypadających na 1 metr kwadratowy, tym lepszy, bo bardziej sprężysty materac. Lateks jako wypełniacz kieszonek jest znacznie lepszy od pianki.

Czas na lateks

Materace z lateksu to syntetyczna mieszanka naturalnego kauczuku z mleczkiem kauczukowym poddanym wulkanizacji. Idealnie dostosowują się do naszego ciała, a zarazem nie ulegają odkształceniom wraz z upływem czasu użytkowania. Znakomicie nadają się do łóżek małżeńskich, zdadzą egzamin również w przypadku regulowanych stelaży łóżek. Ich jedynym mankamentem jest cena, ale warto wydać pieniądze – w końcu zdrowy sen jest na wagę złota.
13-01-23 12:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.