Szklane schody - luksus w Twoim mieszkaniu

W „Przedwiośniu” mit o szklanych domach symbolizował dobrobyt oraz nowoczesność, które wynikały z zastosowania jako materiału budowlanego kolorowego szkła. Można więc stwierdzić, że przyszło nam żyć w dostatnich czasach, ponieważ szklane domy w pewnym sensie stały się rzeczywistością.
Zabudowy szklane (http://www.linealsystem.eu) to budowle użytkowe znajdujące zastosowania zarazem przy budowach pomieszczeń mieszkalnych, a także biurowych. Entuzjaści nowoczesnego stylu mogą użyć w swoich wnętrzach szkło jako drzwi od szafy, ściany działowe albo drzwi wewnętrzne. Szkło używane w tego typu celach może być specjalnie zabarwione albo posiadać wzory. W dzisiejszym desingnie skłania się do kreowania wnętrz możliwie najbardziej przestrzennych oraz nasłonecznionych. Szkło jest tego typu materiałem, który zezwala podzielić przestrzeń zarazem wizualnie jej nie zmniejszając.

Balustrady szklane - Linealsystem.eu
Na podstawie: Linealsystem.eu
Oprócz możliwości zastosowania szkła wewnątrz budynków mieszkalnych, bardzo popularne są zewnętrzne zabudowy szklane, czyli tak zwane wintergarten. Wintergarten to połączone z sobą ścianki i daszki szklane, tworzące przydomowe zimowe ogródki. Ci, których na to stać, nierzadko stawiają w środku basen. Zazwyczaj jednakże jest to miejsce, w którym wśród sporej ilości roślin można zamieścić komplet wypoczynkowy oraz cieszyć się chwilami relaksu o każdej porze roku. Budowa ogrodu zimowego jest bardzo trwała i przypomina szereg okien połączonych ze sobą obramowaniem. Wnętrze przeważnie jest ocieplane, czasami przy użyciu kominka. Dzięki utrzymującej się stabilnej temperaturze mamy możliwość uprawiać wewnątrz także egzotyczne rośliny.


Sprawdź też

Kupno domu we Wrocławiu – co należy wiedzieć?

dom
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.
Budując dom we Wrocławiu warto mieć na uwadze nie tylko kwestie estetyczne, mimo że oczywiście to właśnie one mają obecnie ogromne znaczenie, ale też na praktyczność wykorzystywanych rozwiązań. Dotyczy to również drzwi. Wrocławski rynek odznacza się obecnie bogactwem podobnych wyrobów. Oferowane są między innymi drzwi drewniane, z tańszych sklejek lub przesuwne. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się drzwi szklane. Można je kupić bez wątpienia w większości sklepów, opcjonalnie zamówić od razu u specjalisty, jakim jest szklarz. Należy jednakże bezwzględnie pamiętać, że takie rozwiązanie ma wady oraz zalety.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.